مدیركل میراث فرهنگی اصفهان:

زمینه ساخت ۲ هتل پنج ستاره در اصفهان برقرار است

زمینه ساخت ۲ هتل پنج ستاره در اصفهان برقرار است

تور و گردشگری: به گزارش تور و گردشگری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان اظهار داشت: جانمایی زمین برای ساخت 2 هتل پنج ستاره از قبل انجام شده و امید است به زودی شاهد کلنگ زنی آنها باشیم.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، علیرضا ایزدی پس از ظهر یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران گفت: استان اصفهان در هر حالت و شرایطی کانون توجه گردشگری بوده اما در حوزه اقامتی وضعیت مطلوبی ندارد و از نظر کمی و کیفی نمی توانیم آنچنان که شایسته و در شأن اصفهان است پذیرای گردشگران باشیم. وی افزود: اصفهان یکی از استان هایی است که در روزهای پیک گردشگری و ورود گردشگران با چالش هایی رو به رو می شود برای اینکه سه - چهار هتل استاندارد بیشتر ندارد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با اشاره به این که شرکت توسعه ایرانگردی و جهانگردی قبل تر در اصفهان حضور داشت، اضافه کرد: حالا در زمینهای این مجموعه که در گذشته به سبب فرسودگی تخریب شد با پشتوانه و حمایت مدیران آن می توانیم شاهد کلنگ زنی هتلی بسیار عالی باشیم و در بازه زمانی مناسبی سطح ارائه خدمات به عنوان مقاصد گردشگری خارجی را فراهم نماییم. ایزدی اشاره کرد: ساخت مجموعه هتل هما در زمینی بسیار مناسب جانمایی شده است و اهتمام می نماییم معماری اصیل ایرانی که برگرفته از فرهنگ ایرانی است در هتل همای اصفهان شاهد باشیم. وی در پاسخ به این که چرا ساخت هتل هما در اصفهان برغم کلنگ زنی آن در بیش از ۱۰ سال پیش، تا حالا متوقف مانده است؟ اظهار داشت: اصفهان سرمایه گریز است تا سرمایه پذیر اما خوشبختانه امروز شورای شهر و شهرداری با ما هم راه است که ۹۹ درصد معافیت می دهند با توجه به این باید برای سرمایه گذار ابراز تشویقی داشت. ایزدی صنعت گردشگری را شکننده دانست و اضافه کرد: متأسفانه در طول همین دو هفته که اغتشاشات پیش آمده، برخی از تورها کنسل ها شده و صنعت گردشگری چه در دوره کرونا و چه حالا تحت تأثیر حوادث قرار گرفت و دود اغتشاشات به چشم صنعت گردشگری رفته است. در ادامه علیرضا حسینی مدیرعامل هلدینگ رفاه و گردشگری تامین "هگتا" سازمان تامین اجتماعی نیز گفت: ساخت مجموعه هتل های هما در اصفهان با مشکلاتی مواجه بوده اما در دوره ی جدید مدیریت شهری و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری و نگاهی که در تامین اجتماعی وجود دارد خیلی از موانع برطرف شده و بدنبال گرفتن مجوزها هستیم. وی اظهار داشت: درباب ساخت مجموعه هتل هما خوشبین هستیم برای اینکه باتوجه به وعده ها و همراهی های متولیان شاید تا اختتام ۱۴۰۱ پروژه کلنگ زنی شود. مدیرعامل هلدینگ رفاه و گردشگری سازمان تامین اجتماعی با اعلان اینکه محل ساخت هتل همای اصفهان در اراضی صفه تعیین شده، اضافه کرد: طرح زیرساخت هتل متناسب با استاندارهای پنج ستاره و بخشنامه های مصوب میراث است. حسینی در ادامه با اعلان اینکه ماموریت اصلی هگتا توسعه گردشگری و پیاده سازی گردشگری سلامت و ارائه خدمات گردشگری به خانواده بزرگ تامین اجتماعی و مستمری بگیران این مجموعه است، افزود: در این پیوند بعد از دو سال وقفه به سبب محدودیت های کرونا در صدد احیای گردشگری سلامت هستیم و در دستور کار قرار گرفته است. وی افزود: در همین راستا خانه خلاق گردشگری و سلامت با مجوز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی شده تا از ایده ها و برنامه ریزی های دانش بنیان حمایت نماییم.
مدیرعامل هلدینگ رفاه و گردشگری سازمان تامین اجتماعی با اعلان اینکه این سازمان طرح کرامت رضوی را برای اعزام بازنشستگان تامین اجتماعی به مشهد در نظر گرفته، اضافه کرد: امسال بعد از دو سال وقفه کرونا بوسیله قطارهای رجا و با اسکان در هتل هما این طرح در حال اجراست و تا حالا بیش از یک هزار و ۲۰۰ نفر گذشته و بالای ۶ هزار نفر شب در این طرح شرکت کردند و فاز اولیه طرح کرامت تا ۲۵ بهمن امسال ادامه دارد و امید است با افزایش ظرفیت اقامتی این طرح را گسترش دهیم.منبع:

1401/07/11
10:00:13
5.0 / 5
589
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ttma تور و گردشگری