معاون گردشگری اداره كل میراث فرهنگی و صنایع دستی خراسان رضوی:

خراسان رضوی پیشرو در توسعه و راه اندازی اقامتگاه های بومگردی است

خراسان رضوی پیشرو در توسعه و راه اندازی اقامتگاه های بومگردی است

به گزارش تور و گردشگری، مشهد ـ معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی اظهار داشت: خراسان رضوی پیشرو در توسعه بومگردی و راه اندازی اقامتگاه های بومگردی است.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، یوسف بیدخوری با اشاره به اینکه خراسان رضوی پیشرو در توسعه بومگردی و راه اندازی اقامتگاه های بومگردی است اظهار نمود: گردشگری، خود می تواند گامی مؤثر در راه اصلاح و تجدید حیات روستاها هم باشد.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی اظهار داشت: سرعت رو به رشد بومگردی در استان و جذابیت های این حوزه برای گردشگران، فرصتی برای جذب و ورود بیشتر توریست است.
وی بیان نمود: الان ۱۵۰ اقامتگاه بومگردی روستایی به نیروی محرکه توسعه و پیشرفت روستاهای استان تبدیل گشته اند و نقش مهمی در جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها و فرصتی برای جذب توریست را بازی می کنند.
بیدخوری با اشاره به اینکه در توسعه گردشگری روستایی و بومگردی، خانه های قدیمی روستاها بازسازی می شوند اظهار داشت: با جذب گردشگر، علاوه بر ایجاد اشتغال در روستاها، درآمد فروشگاه های محلی از فروشندگان صنایع دستی تا فروشندگان مایحتاج روزانه افزوده می شود و این باعث می شود تا ساکنان روستا، بیشتر تشویق به زندگی در آنجا شوند.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی اضافه کرد: علاوه بر این بومگردی و اسکان در اقامتگاه های بومگردی به علت شرایط ویژه و منحصر به فردی که دارند به واسطه ارتباط نزدیک با طبیعت، به شدت مورد توجه گردشگران و مورد مقبولیت هستند و بنابر این نمی توان در این حوزه شک داشت که این بخش، فرصتی برای توسعه صنعت گردشگری می باشد.
وی افزود: بیشتر از ۵۴ روستا در این استان از ظرفیت های ویژه ای در حوزه گردشگری برخوردار می باشند که بر مبنای مطالعات انجام شده این روستاها توانمندی بالقوه مناسبی برای جذب توریستهای داخلی و خارجی دارند که ۳۸ روستا به صورت تخصصی و کارشناسی دارای قابلیت گردشگری شناسایی شده و ۱۶ روستای دیگر هم بعنوان «روستای هدف گردشگری» تعریف شده اند.
بیدخوری اظهار نمود: خراسان رضوی به علت گستردگی و تنوع جاذبه های تاریخی، فرهنگی، طبیعی و گردشگری از ظرفیت بسیاری برای توسعه بومگردی و ایجاد واحدهای اقامتی برخوردار می باشد.


منبع:

1401/07/25
22:49:46
5.0 / 5
406
تگهای خبر: بازی , تاریخی , تخصص , توریست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری