معاون وزیر میراث فرهنگی مطرح كرد؛

لزوم اصلاح حرائم میراثی با اولویت صیانت از بناهای تاریخی در کشور

لزوم اصلاح حرائم میراثی با اولویت صیانت از بناهای تاریخی در کشور

به گزارش تور و گردشگری، معاون امور مجلس، حقوقی و استانهای وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: اصلاح حرائم میراثی با اولویت صیانت از بناهای تاریخی در کشور لازم است.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، جواد واحدی پس از ظهر دوشنبه در حاشیه جلسه تعیین تکلیف وضعیت بناها و بافت تاریخی گیلان در جمع خبرنگاران اظهار نمود: بعضی از حرائم تعریف شده برای بناهای تاریخی و میراثی بر اثر نظر مشاور بوده که امکان دارد ایجاد مزاحمت کرده باشد.
وی اضافه کرد: بر مبنای نظر رئیس جمهور و وزیر میراث فرهنگی باید اصلاحاتی در بعضی از حرائم با اولویت صیانت و حفظ ضوابط میراث فرهنگی صورت گرفته و بررسی شود.
واحدی افزود: در استان ها هم اختیاراتی به مدیران کل داده می شود تا مشکل چندین ساله حرایم میراثی که موجبات وارد آمدن ضربه اقتصادی به منطقه و مردم شده است حل شود.
وی در مورد ناهمگنی ساختمان های تاریخی در میدان امام خمینی (ره) انزلی افزود: در این نشست با شهرداری انزلی توافق شد که هرگونه اقدام برای اصلاح و بازسازی و نوسازی بناهای تاریخی میدان باید با عنایت به نوع سازه ای که در تاریخ وجود داشته اجرایی شود.
معاون امور مجلس، حقوقی و استانهای وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه صدور مجوزها از جانب شهرداری ها باید با نظر میراث فرهنگی باشد، اظهار داشت: در بندرانزلی ۱۶۴ هتل، هتل آپارتمان، متل و سایر بناها و زیرساخت های گردشگری وجود دارد که از میزان استاندارد لازم کشور بالاتر است.
واحدی ضمن اشاره به بررسی موضوعات و مشکلات زمان اوج حضور توریست در اقامتگاه های گیلان در این نشست اظهار داشت: بندرانزلی به علت دارا بودن تالاب، دریا و جاذبه های گردشگری و تاریخی بعنوان یکی از مقاصد مهم سفر خیلی از هموطنان در روزهای سفرهای نوروزی و تابستانی است که باید توجه ویژه ای نسبت به این شهر ساحلی صورت پذیرد.


منبع:

1401/08/04
10:45:40
5.0 / 5
645
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ttma تور و گردشگری