مدیر موزه قصر تهران؛

نیاز داریم بند زنان موزه قصر تهران بازسازی شود

نیاز داریم بند زنان موزه قصر تهران بازسازی شود

تور و گردشگری: به گزارش تور و گردشگری، مدیر مجموعه باغ موزه قصر تهران از مدیرعامل صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی، خواهان استفاده از ظرفیت این مجموعه برای بازسازی بند زنان زندان قصر شد.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، حسین ساری مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستبافت و احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی در این دیدار ضمن اشاره به ضرورت حفظ موزه قصر بعنوان یکی از میراث فرهنگی و ملی پرارزش تهران، بر اهمیت محتواسازی و تولید محتواهای متنوع تاکید نمود.
وی با اشاره به اینکه رونق گردشگری در این موزه مستلزم برنامه ریزی و ارتباط گیری با گروههای هدف است، خاطرنشان کرد: برخلاف تصور عموم، تهران در حوزه گردشگری بخصوص گردشگری داخلی بسیار ظرفیت دارد و گردشگران بسیار زیادی به تهران سفر می کنند.
این مسئول اضافه کرد: موزه قصر بعنوان یکی از موزه های پرارزش و پرظرفیت تهران می تواند در محور گردشگری تهران جای داشته باشد در عین حال می تواند مکانی مناسب برای گردهمایی ها، پاتوق هنرمندان و گروههای مختلف باشد.
ناصر قاسمی مدیر مجموعه باغ موزه قصر هم در این جلسه ضمن اشاره به نیاز و ضرورت همراهی وزارت میراث فرهنگی در مورد تقویت بخش موزه ای زندان خاطرنشان کرد: لازم است برای تقویت بخش موزه ای باغ موزه قصر از ظرفیت وزارت میراث فرهنگی و خصوصاً اداره کل موزه ها استفاده نماییم.
وی با اشاره به اینکه موزه قصر ظرفیت بسیار خوبی برای رونق گردشگری داخلی و قرار گرفتن در محور گردشگری دارد، اظهار داشت: این آمادگی در موزه قصر وجود دارد که تمام ظرفیت های خویش را برای حضور اقشار مختلف و گردشگران به کار بگیرد، در عین حال آماده میزبانی از تشکل های فعال گردشگری خصوصاً صنف راهنمایان گردشگری هستیم.
قاسمی با اشاره به اینکه توسعه گردشگری داخلی در اولویت برنامه های ما در کنار محتواسازی است، اظهار داشت: یکی از نیازهای ما ایجاد بند زنان زندان است که در دوره های گذشته توسط شهرداری کاملاً تخریب شده است، در این حوزه نیازمند اهتمام و استفاده از ظرفیت صندوق احیا هستیم.
مدیر موزه قصر تهران، به کارگیری ظرفیت صندوق برای بعضی از مرمت های اضطراری را خاطرنشان کرد و اظهار داشت: ما آمادگی داریم با تمام ظرفیت با صندوق همکاری داشته باشیم و با تعامل در راه توسعه میراث فرهنگی، گردشگری، تاریخ شفاهی و…، پیش برویم.

1401/09/03
17:02:45
5.0 / 5
414
تگهای خبر: باغ , تاریخی , سفر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری