برنامه های بین المللی گردشگری پایدار در پساکرونا بررسی گردید

برنامه های بین المللی گردشگری پایدار در پساکرونا بررسی گردید

تور و گردشگری: به گزارش تور و گردشگری، کنفرانس تعامل و اقدامات اعتمادساز در آسیا (سیکا) برگزار شد و موضوعات متنوعی همچون تبیین برنامه های بین المللی گردشگری پایدار در پسا کرونا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کنفرانس تعامل و اقدامات اعتمادساز در آسیا یاسیکا، با میزبانی جمهوری تاجیکستان و با حضور نمایندگان کشورهای عضو برگزار شد و مصطفی اسماعیلی مهیاری و فرح ولی نژاد بعنوان نمایندگان معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جمهوری اسلامی ایران هم در این جلسه حضور بهم رساندند.
در این کنفرانس ۲۳ نماینده از کشورهای عضو این سازمان همچون روسیه، اردن، ترکیه و بنگلادش در مورد اقدامات و تجربیات خود برای احیای گردشگری در دوران کرونا و برنامه های گردشگری پایدار در پساکرونا به عرضه گزارش پرداختند. نمایندگان معاونت متبوع هم در حاشیه این رویداد بین المللی، با استفاده از فرصت فراهم شده، به منظور برقراری تعاملات سازنده و الگوبرداری از اقدامات مؤثر جهت رشد و احیای گردشگری با کشورهای عضو به مذاکره پرداختند.
کنفرانس تعامل و اعتمادسازی آسیا، سیکا یا CICA سازمانی است که هم اکنون ۲۸ عضو دارد و از ۹ کشور و پنج سازمان ناظر شامل سازمان ملل متحد، سازمان امنیت و همکاری اروپا، اتحادیه عرب تشکیل شده است.
برخی از کشورهای عضو در سیکا عبارتند از افغانستان، جمهوری آذربایجان، بحرین، بنگلادش، کامبوج، چین، مصر، هند، ایران، عراق، اردن، قزاقستان، قرقیزستان، مغولستان، پاکستان، فلسطین، قطر، کره جنوبی، روسیه و غیره.

1401/09/04
13:31:26
5.0 / 5
390
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری