برای اولین بار؛

۶ بنای تاریخی بوسیله مزایده الکترونیکی واگذار شد

۶ بنای تاریخی بوسیله مزایده الکترونیکی واگذار شد

تور و گردشگری: تور و گردشگری: برای نخستین بار مزایده بناهای تاریخی در اختیار صندوق احیا و بهره برداری از بناها بوسیله سامانه الکترونیکی انجام و طی آن 6 بنای تاریخی به بخش خصوصی واگذار شد.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، مزایده صندوق توسعه و احیای میراث فرهنگی برای نخستین بار بصورت مجازی و الکترونیکی و بوسیله سامانه ستاد الکترونیکی دولت اجرا شد. در اولین مزایده الکترونیکی بناهای تاریخی کاروانسرای جانانلوی کلیبر، کاخ ناصرالدین میرزای تهران، گراند هتل قزوین، خانه ضرابی و کوشک چشم علی دامغان حمام ارامنه همدان به مزایده گذاشته شد. این مزایده با محدودیت متقاضی رو به رو بوده و چهار بنا مجدد به دوره بعد موکول شده است.
در این باره حسین ساری مدیرعامل صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی الکترونیکی شدن مزایده ها را موجب جلوگیری از صرف هزینه های بی مورد، رعایت عدالت، دسترسی همگانی، افزایش سرعت و دقت دانست.

ساری همین طور علت عدم استقبال از مزایده الکترونیکی را ناشی از عدم آگاهی کامل متقاضیان و برگزار کنندگان دانست و اظهار داشت: مخاطبان صندوق درباره ی پروسه واگذاری به بخش خصوصی مانند ما عادت به مزایده الکترونیکی نداشتند اما چون بناست که از این به بعد مزایده ها الکترونیکی باشد آموزش های لازم داده خواهد شد و تلاش می نماییم برخی نقاط ضعف در دوره های بعد تکرار نشود.
به این ترتیب باتوجه به برگزاری الکترونیک مزایدات بوسیله سامانه ستاد ایران زمان بندی پروسه مزایده شفاف و اعلام گردید. بر طبق این برنامه ریزی بطور مداوم و ماهانه مزایدات مختلفی درباب بناهای تاریخی انجام شد که نخستین دوره این مزایده الکترونیکی در آبان ماه انجام گرفت. البته علاقمندان به سرمایه گذاری می توانند با مراجعه به سایت صندوق توسعه و احیا اطلاعات مورد نیاز خودرا بوسیله مراجعه به کاتالوگ مجازی دریافت نمایند.
از آنجا که مرمت و بهره برداری. ۶۷۰ بنای تاریخی در اختیار وزارت میراث فرهنگی است و صندوق احیا وظیفه واگذاری آنها را بر عهد دارد؛ از این به بعد صندوق احیا تمام مزایدات خودرا در سامانه تدارکات الکترونیک دولت (ستاد) به آدرس Setadiran.ir برگزار می نماید.
در همین راستا کلاس های آموزشی روزانه نیز توسط مرکز آموزش سامانه تدارکات الکترونیکی دولت برگزار می گردد و افراد می توانند با ثبت نام به آن مراجعه نموده و این پروسه را آموزش ببینند.
در خصوص دوره های آموزشی اختصاصی رایگان شرایط اینطور است که همه دستگاه های اجرائی در صور نیاز به دوره های آموزشی بصورت اختصاصی، می توانند بوسیله منوی «تیک تینگ (موجود در کارتابل ها)» درخواست دوره آموزشی خودرا ارسال کرده تا پس از بررسی درخواست توسط کارشناسان مربوطه، هماهنگی لازم جهت برگزاری دوره صورت گیرد.
همه دستگاه های اجرائی و بخش خصوصی متقاضی می توانند بصورت روزانه، از روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۰ برای دستگاه های اجرائی و از ساعت ۱۴ تا ۱۵ برای بخش خصوصی بصورت آنلاین برگزار می گردد که می توانند بوسیله لینک موجود در آن شرکت نمایند. این لینک بصورت «https: //online۵.magamooz.com/lmssetadiran» قابل دسترسی است.


منبع:

1401/09/07
13:51:14
5.0 / 5
410
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
ttma تور و گردشگری