تمدید معافیت های مالیاتی برای فعالان گردشگری بررسی گردید

تمدید معافیت های مالیاتی برای فعالان گردشگری بررسی گردید

تور و گردشگری: مرکز پژوهش های مجلس طی گزارشی به بررسی پیشنهاد تمدید معافیت های مالیاتی موضوع ماده 132 قانون مالیات های مستقیم برای فعالین حوزه گردشگری پرداخت.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، دفتر مطالعات آموزش و فرهنگ این مرکز طی گزارشی به بررسی پیشنهاد تمدید معافیت های مالیاتی موضوع ماده (۱۳۲) قانون مالیات های مستقیم با آخرین اصلاحات ۳۱ تیر سال ۹۴ برای فعالین حوزه گردشگری پرداخت.
در این گزارش با اشاره به این که توجه به توسعه گردشگری همیشه در اسناد بالادستی مختلف مورد تاکید بوده، آمده است که به عنوان مثال در بند «۹» سیاست های کلی اشتغال (ابلاغیه ۱۳۹۰) به «استفاده بهینه از ظرفیت های اقتصادی گردشگری» تاکید شده است. در الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت (ابلاغیه ۱۳۹۷)، «گسترش قطب های گردشگری» مورد توجه قرار گرفته است. در بند «۱۷» سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه (ابلاغیه ۲۰ شهرویور ۱۴۰۱) نیز «توسعه گردشگری» مورد تاکید قرار گرفته است. از این منظر توجه به موضوع گردشگری به عنوان یکی از اولویت های مقام سیاستگذار در کشور بر کسی پوشیده نیست.
در ادامه این گزارش عنوان شده که در زمینه اجرا نیز دولت سیزدهم در سند تحول خود، بخشی را بصورت ویژه به ترسیم اهداف در حوزه گردشگری پرداخته است (مبحث هشتم). در این میان، دولت تاکید دارد که بمنظور «دسترسی پذیری سفر و گردشگری داخلی» باید «از سرمایه گذاری بخش غیردولتی در گردشگری» حمایت کرد. باید توجه داشت یکی از سازوکارهای حمایتی از بخش خصوصی در این عرصه، معافیت های مالیاتی است. این ابزار قبل تر در ماده (۱۳۲) قانون مالیات های مستقیم اعمال شده بود. متن پیشروی، استدلالی بر ضرورت تمدید این مالیات هاست.


منبع:

1401/09/09
10:45:50
5.0 / 5
494
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری