توجه به ورودی و خروجی تهران جهت استفاده از ظرفیت های گردشگری

توجه به ورودی و خروجی تهران جهت استفاده از ظرفیت های گردشگری

به گزارش تور و گردشگری، رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران اظهار داشت: با عنایت به اهمیت ورودی ها و خروجی های شهر تهران باید برنامه ریزی بهتری برای گردشگری و نوروز صورت گیرد.به گزارش تور و گردشگری به نقل از روابط عمومی ستاد گردشگری شهرداری تهران، بازدید میدانی از عمارت کوشک امیر سلیمانی و بنای تاریخی زندان هارون با حضور سرپرست ستاد گردشگری شهرداری تهران و معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۵ انجام شد.
بازدید از اماکن گردشگری مناطق ۲۲ گانه با هدف ارتقا فضای گردشگری شهری و ایجاد و راه اندازی پروژه های جدید از طرف ستاد گردشگری به انجام می رسد و در بازدید از اماکن گردشگری منطقه ۱۵ تاریخچه و ظرفیت های گردشگری این منطقه مورد بررسی قرار گرفت.
در این جلسه شرفی شهردار منطقه ۱۵ اعلام نمود این منطقه با وجود لکه سبز ۳۰۰ هکتاری بوستان ها، تفرجگاه کوهستانی نرجس خاتون و ابنیه تاریخی و باستانی چون زندان هارون و کوشک امیر سلیمانی قابلیت تبدیل شدن به قطب گردشگری جنوب شرقی تهران را دارد.
وی در ادامه اضافه کرد: باتوجه به ظرفیت های به وجود آمده از طرف شهرداری تهران در زمینه گردشگری تأسیس سازمان گردشگری می تواند بسیار تأثیر گذار باشد که در ابتدا می تواند با تهیه نقشه GIS از لایه های مختلف مثل میراث فرهنگی، نقاط گردشگری، جغرافیای جذاب و حریم شهر، ظرفیت های تهران را به توریستهای داخلی و خارجی معرفی و به مقصد گردشگری اول کشور تبدیل کند.
شرفی در ادامه اضافه کرد: شاید شهرداری تهران متولی گردشگری نباشد ولی به عنوان یکی از ارگان های تصمیم گیری شناخته می شود و این ظرفیت را دارد که در گردشگری کشور تأثیر گذار باشد.
از این رو نگاه ما بر این است که منطقه ۱۵ در امتداد برگزاری تورهای گردشگری و شناسایی فضاهای گردشگری با همکاری ستاد گردشگری به قطب گردشگری جنوب شرق شهر تهران تبدیل گردد.
در ادامه این جلسه امیر قاسمی رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران اظهار داشت: منطقه ۱۵ باب الرضا تهران است و باتوجه به اهمیت ورودی ها و خروجی های شهر تهران و قرار گرفتن منطقه ۱۵ در این عرصه باید برنامه ریزی بهتری برای نوروز صورت گیرد.
وی همین طور اضافه کرد: ستاد گردشگری در نظر دارد تا با ابلاغ فاکتورهای گردشگری به مناطق در زمینه سرمایه گذاری و اتمام پروژه های نیمه تمام در تسریع انجام آنها تأثیر مثبتی انجام دهد.
وی همین طور با تأکید بر تحقق شعار تهران کلانشهر الگوی جهان اسلام، ابراز امیدواری کرد که با حضور در نمایشگاه های بین المللی فضای معرفی گردشگری اسلامی به کشورهای دیگر صورت گیرد.


منبع:

1401/09/10
13:26:29
5.0 / 5
433
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری