وزیر میراث فرهنگی خبر داد؛

مشوق های ویژه برای سرمایه گذاران

مشوق های ویژه برای سرمایه گذاران

به گزارش تور و گردشگری، وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به مشوق های ویژه برای سرمایه گذاران اظهار داشت: صادرکنندگان صنایع دستی مورد حمایت قرار می گیرند.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، «سید عزت الله ضرغامی» روز پنجشنبه در حاشیه بهره برداری از مجتمع گردشگری در شهرستان دلیجان در جمع خبرنگاران، اضافه کرد: در حوزه سایر مشوق ها نظیر عوارض، زمین، خدمات زیربنایی و زیرساختی نیز اتفاقات خوبی افتاده است.
وی بیان کرد: بر طبق توافقنامه با وزارت نیرو قرار شد هزینه برق و آب استاندارد مراکز گردشگری با قیمت پایین محاسبه و گاز و سوخت یارانه ای برای شناورها در گردشگری دریایی محاسبه شود.
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اعلان اینکه درآمد حاصل از حوزه گردشگری به سبب ارزآوری مانند صادرات است، اظهار داشت: هفته گذشته در نشست با وزارت صمت برای صندوق پشتیبانی از صادرکنندگان حوزه گردشگری بمنظور تضمین برای تورگردانان و آژانس دارهایی که متضرر از حوادث می شوند توافق انجام شد که سبب رونق و انگیزه فعالان این حوزه است.
ضرغامی با اشاره به بازدید از مراکز گردشگری دلیجان، افزود: دلیجان و نراق از نظر ابنیه تاریخی فوق العاده هستند و به رسیدگی و مرمت بیشتر و کاربری های مناسب برای حضور مردم نیاز دارند و دراین زمینه اقدامات انجام شده اما کافی نیست.
وی، بافت تاریخی نراق را فوق العاده دانست و اظهار داشت: این شهر مجموعه ای از همه موضوعات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگریست.
ضرغامی اضافه کرد: از محل اعتبارات ملی و استانی برای مرمت و بازسازی بهره برداری بیشتری شود و مسیر توسعه گردشگری این خطه هموار شود.
ضرورت ایجاد جاذبه های تکمیلی در زمینه گردشگری
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اشاره کرد: غار نخجیر دلیجان یکی از بهترین جاذبه های تاریخی و نعمت بزرگ خدادادی است که در کمتر منطقه ای در دنیا چنین موقعیتی وجود دارد.
ضرغامی با تأکید بر ایجاد جاذبه های تکمیلی در زمینه گردشگری، اظهار داشت: به سرمایه گذاران برای ایجاد این جاذبه و استفاده از تسهیلات وزارت میراث فرهنگی اجازه داده شد.
وی افزود: وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نسبت به ارائه مجوزهای مجتمع های گردشگری خانواده محور اهتمام ویژه دارد و حمایت های لازم در این جهت صورت می گیرد.
ضرغامی اضافه کرد: مجتمع های گردشگری بین راهی خوبی در دلیجان راه اندازی شده و با سرمایه گذاران با انگیزه و پر تلاش که دارای اهلیت هستند برای ادامه طرح های مشابه صحبت شد.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، استان مرکزی را در حوزه ماموریت های این وزارتخانه سرآمد و نمونه بیان کرد.
ضرغامی اضافه کرد: این استان با غنای بالا و حفظ انگیزه سرمایه گذاران در آینده ای نزدیک چهره بهتری در زمینه های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خواهد داشت.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بمنظور بازدید از طرح ها و ظرفیت های گردشگری تعدادی از شهرستان های استان مرکزی بامداد امروز وارد دلیجان شد و بازدید از مجتمع های گردشگری و فرهنگی محلات، خمین و اراک از دیگر برنامه های وی در مسافرت ۲ روزه به این استان است.


منبع:

1401/09/11
13:23:00
5.0 / 5
466
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ttma تور و گردشگری