بازداشت یک مامورنما در تهران

بازداشت یک مامورنما در تهران

به گزارش تور و گردشگری، رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری یک سارق پلیس نما، بازداشت سه زورگیر دهه هشتادی، دستگیری سارقی که مبادرت به تقویت موتورخودرو برای فرار از دست پلیس کرده بود و... اطلاع داد.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایسنا، سرهنگ جلیل موقوفه ای به تشریح تعدادی از ماموریت های ماموران پلیس پیشگیری در شبانه روز گذشته پرداخت و اظهار داشت: یکی از این ماموریت ها مربوط به دستگیری سارق مامورنما است. روز گذشته تیم عملیات کلانتری ۱۵۱ یافت آباد که بصورت نامحسوس در محدوده میدان الغدیر در حال گشت زنی بودند، فردی که لباس پلیس به تن داشت مشکوک شده و رسیدگی به موضوع را در دستورکار خود قرار دادند. ماموران در اولین گام رفتار این فرد را بصورت نامحسوس تحت نظر قرار دادند.
وی افزود: ماموران با رصد رفتار این فرد، مشاهده نمودند که نامبرده با سوءاستفاده از لباس پلیس مبادرت به اخاذی از شهروندان می کند که در همین راستا وارد عمل شده و این فرد را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند. با انتقال این فرد به مقر پلیس، ماموران مبادرت به بازرسی از وی کردند که در جریان آن برخی از وسایل و ادوات پلیسی و مدارک جعلی شامل یک دستگاه بی سیم دستی، یک عدد کلید دستبند هفت جلد کارت شناسایی از قبیل کارت ضابطین دادگستری و نماینده دادستان، کارت پایان خدمت، کارت بادیگاردی، کارت مربیگری و چند کارت دیگر که همگی جعلی بودند کشف و ضبط شد.
رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به انجام بازجویی از متهم دستگیر شده، اظهار داشت: این فرد تحت بازجویی قرار گرفته و در جریان آن به چندین فقره سرقت و اخاذی به شیوه غصب عنوان پلیس اعتراف کرد. همین طور سوابق وی نیز مورد بررسی قرار گرفت که در جریان آن مشخص شد که متهم قبل از این نیز به سبب ارتکاب سرقت بازداشت شده است.
موقوفه ای اضافه کرد: برای متهم دستگیر شده پرونده ای تشکیل شد و این فرد برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد. البته تحقیقات تکمیلی برای کشف دیگر جرائم احتمالی ارتکابی از طرف متهم دستگیر شده از طرف ماموران پلیس ادامه دارد.
زورگیری بعد از آزادی از زندان وی ماموریت دیگر را مربوط به بازداشت فردی که بمحض آزادی از زندان مبادرت به زورگیری کرده بود، اعلام نمود و اظهار داشت: بدنبال وقوع یک فقره سرقت موبایل به روش زورگیری در محله ابوذر تهران رسیدگی به موضوع در دستورکار ماموران کلانتری قرار گرفت و ماموران در جریان انجام تحقیقات ابتدایی خود مبادرت به شناسایی هویت سارق کرده و متوجه شدند که این فرد بتازگی از زندان آزاد شده است. با کسب این اطلاعات ماموران اقدامات خود برای دستگیری متهم را شروع کردند تا این که شب گذشته گروهی از ماموران این فرد را درحال تردد در محله ابوذر رویت کرده و بلافاصله نسبت به دستگیری وی اقدام نمودند.
رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به انتقال متهم به مقر انتظامی و انجام بازجویی از وی اظهار داشت: این فرد که ۳۴ سال سن داشت در مقر انتظامی تحت بازجویی قرار گرفت و گرچه اهتمام داشت خودرا بی گناه ارائه کند، اما در برخورد با ادله و شواهد موجود لب به اعتراف باز کرد و اظهار داشت که به جرم سرقت در زندان بوده و مدت کوتاهی پس از آزادی از زندان باردیگر مبادرت به زورگیری موبایل و... از شهروندان کرده است. این فرد تا حالا به پنج فقره زورگیری از شهروندان اعتراف کرده که مالباختگان آن نیز مورد شناسایی قرار گرفته اند.
موقوفه ای با اعلان اینکه تحقیقات برای شناسایی دیگر جرائم ارتکابی احتمالی از طرف متهم ادامه دارد، اظهار داشت: برای متهم دستگیر شده پرونده ای تشکیل شده و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.
بازداشت زورگیران دهه هشتادی وی از ناکامی زورگیران خودرو با حضور بموقع پلیس نیز آگاهی داد و درباره ی جزییات آن اظهار داشت: سه زورگیر حرفه ای که قصد سرقت یک دستگاه خودروی سواری را داشتند با حضور پلیس بازداشت شدند. روز گذشته گشت انتظامی کلانتری مجیدیه در حال گشت زنی در محل بودند که مشاهده نمودند که سه مرد جوان را به یک دستگاه خودروی سواری نزدیک شده و با تهدید سلاح سرد قصد پیاده کردن راننده و سرقت خودرو را دارند که بلافاصله ماموران وارد عمل شدند و متهمان نیز بمحض مشاهده آنان پا به فرار گذاشتند.
رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اعلان اینکه بلافاصله طرح مهار سارقان به اجرا درآمد، اظهار داشت: دقایقی بعد هر سه زورگیر از طرف ماموران پلیس مورد شناسایی قرار گرفته و دستگیر شدند. با انتقال این افراد به مقر انتظامی، آنان تحت بازجویی قرار گرفته و در جریان آن به جرم خود اعتراف کردند. راننده خودرو نیز با حضور در کلانتری اظهار داشت که متهمان با تهدید سلاح سرد قصد زورگیری و سرقت خودرو ی وی را داشتند که ابتدا با مقاومت شاکی روبه رو شده و سپس نیز با حضور ماموران ناکام مانده اند.
وی با اعلان اینکه متهمان بین ۱۸ تا ۲۰ سال سن داشتند، اظهار داشت: تحقیقات بیشتر برای کشف جرایم احتمالی از طرف متهمان دستگیر شده ادامه دارد. این افراد نیز با تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.
رییس پلیس پیشگیری پایتخت همین طور از کشف دو کیلوگرم تریاک در جنوب تهران آگاهی داد و اظهار داشت: روز گذشته تیم عملیات کلانتری ۱۶۰ خزانه درحین گشت زنی در فلکه دوم خزانه بخارایی بودند که به رانندگان دو خودرو که در حال جابه جایی یک کیسه بودند مشکوک شدند. در ادامه دو متهم نیز بمحض مشاهده ماموران پا به فرار گذاشتند که ماموران فرد حامل کیسه را تحت تعقیب قرار داده و پس از مدتی تعقیب و گریز این فرد را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.
موقوفه ای با اعلان اینکه در بررسی های بیش از داخل کیسه دوکیلوگرم مخدر تریاک کشف و ضبط شد، اظهار داشت: متهم که حدود۳۵ سال سن داشت در تحقیقات اولیه اعتراف کرد که قصد داشته تا موادمخدر مکشوفه را به متهم متواری بفروشد که توسط ماموران مشاهده و دستگیر شده است. هم اکنون برای متهم دستگیر شده پرونده ای تشکیل شده و کوشش برای دستگیری متهم دوم نیز ادامه دارد.
تقویت خودرو برای فرار از دست پلیس وی همین طور از بازداشت فردی که مبادرت به تقویت موتور خودروی سرقتی برای فرار از دست پلیس کرده بود خبرداد و در توضیح جزییات آن گفـت: گشت انتظامی کلانتری ۱۶۱ ابوذر در حین گشتزنی در سطح محدوده استحفاظی خود بود که به یک دستگاه خودروی سواری پراید با پلاک مخدوش مشکوک شده و بدین جهت به راننده خودرو دستور توقف و ایست را صادر کرد.
رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اعلان اینکه راننده خودرو بدون توجه به دستور پلیس مبادرت به فرار کرد، اظهار داشت: در همین راستا نیز تعقیب و گریز میان پلیس و این خودرو شروع شد و در نهایت پس از گذشت حدود ۱۰ دقیقه و با ایجاد طرح مهار، خودروی مذکور متوقف و راننده آن بازداشت شد.
موقوفه ای با اعلان اینکه بعد از توقف خودرو مشخص شد که خودروی مذکور سرقتی است، اظهار داشت: همین طور مشخص شد که سارق بعد از سرقت خودروی پراید مبادرت به پاک کردن شماره شاسی و تقویت موتور خودرو برای انجام اقدامات مجرمانه و فرار از دست پلیس کرده است.
وی سن سارق دستگیر شده را ۳۲ سال عنوان نمود و اظهار داشت: این فرد پس از انتقال به کلانتری تحت بازجویی قرار گرفته و در جریان آن به جرم خود اعتراف کرد. همین طور مشخص شد که متهم دستگیر شده دارای سوابق گوناگون در ارتکاب سرقت است و قبل از این به زندان نیز رفته است. در نهایت برای متهم پرونده ای تشکیل شد و این فرد به همراه پرونده تشکیل شده به دادسرا معرفی گردید. تحقیقات برای کشف دیگر جرائم احتمالی انجام شده از طرف متهم نیز ادامه دارد.1401/09/21
15:41:49
5.0 / 5
519
تگهای خبر: خودرو , دستگاه , مقاومت , وكیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ttma تور و گردشگری