مدیركل حفاظت محیط زیست لرستان:

کارخانه سیمان دورود به صندوق توسعه ملی محیط زیست معرفی می شود

کارخانه سیمان دورود به صندوق توسعه ملی محیط زیست معرفی می شود

به گزارش تور و گردشگری، لرستان مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان اظهار داشت: کارخانه سیمان دورود به صندوق توسعه ملی محیط زیست معرفی می شود.


علی سالاروند امروز ۲۵ آذر ماه در نشست مشترک با مدیران کارخانه سیمان شهرستان دورود برای رفع مشکلات زیست محیطی این واحد صنعتی که در اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان برگزار شد، اظهار داشت: کارخانه سیمان دورود یکی از صنایع بزرگ استان است و به سبب قرار گرفتن در محدوده شهری باید با ارائه راهکارهای مناسب و موثر، رفع موجبات دغدغه شهروندان را فراهم آورد.
وی با اشاره به این مساله که فاز ۳ این کارخانه بدلیل به کارگیری دو الکتروفیلتر متوالی به سبب نوسانات برقی گرفتار شوک شده و ممکنست موجب ایجاد آلودگی شود، اظهار داشت: محیط زیست لرستان آمادگی دارد این صنعت را جهت گرفتن تسهیلات بمنظور رفع اشکال آلودگی به صندوق توسعه ملی محیط زیست معرفی نماید.
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از پیگیری های لازم برای تامین گاز مورد نیاز این صنعت در فصل سرد سال بمنظور جلوگیری از استفاده از سایر سوخت های آلاینده هوا آگاهی داد.
در ادامه این جلسه مدیرعامل کارخانه سیمان شهرستان دورود بیان کرد: کارخانه سیمان دورود آمادگی دارد الزامات زیست محیطی را به نحو مقتضی انجام دهد و خودرا مقید به انجام الزامات محیط زیستی می داند.
ساکی اضافه کرد: با پیگیری های انجام شده قسمتی از اعتبار ایجاد فیلتراسیون جدید فاز ۳ سیمان تامین شده است و در صورت مساعدت صندوق ملی محیط زیست کمتر از ۱۸ ماه مشکلات زیست محیطی کارخانه سیمان را به طور کامل برطرف خواهد شد.
به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایسنا، در آخر این جلسه قرار شد کارخانه سیمان دورود با همکاری و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان در یک بازه زمانی ۱۸ ماهه فاز ۳ این کارخانه را جلوگیری شوک های برقی و مقطعی به روز رسانی کرده و فیلتر کارآمد برای این منظور تهیه و به بهره برداری برساند و دغدغه شهروندان را دراین زمینه بطور کامل برطرف کند.1401/09/26
08:36:10
5.0 / 5
418
تگهای خبر: زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
ttma تور و گردشگری