رییس شورای شهر تهران عنوان كرد

لزوم رعایت استانداردهای ساخت و ساز در تهران برای کاهش خسارات زلزله

لزوم رعایت استانداردهای ساخت و ساز در تهران برای کاهش خسارات زلزله

تور و گردشگری: رئیس شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم رعایت استانداردها در ساخت و سازهای شهر تهران برای کاهش خسارات در هنگام زلزله تاکید نمود.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایسنا، مهدی چمران در ابتدای یکصد و هفدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران ضمن اشاره به روز ملی ایمنی اظهار داشت: در تهران و سایر شهرهای کشور شاهد ساخت و سازهایی بوده ایم که در طول ساخت فرو ریخته اند.
وی ادامه داد: ایران کشوری زلزله خیز است و در حوزه بلاخیزی جزو ۱۰ کشور اول جهان به حساب می آید. پس باید ساخت و سازهایمان بر مبنای استانداردها باشد تا شاهد بروز مشکلات گوناگون نباشیم.
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه تهران بر روی سه گسل قرار گرفته است، اظهار داشت: با مطالعات صورت گرفته و نمونه های ارائه شده باید آماده باشیم تا مشکلی ایجاد نشود. برای اینکه در صورت وقوع زلزله در تهران با وجود ترافیک بسیار و خیابان های باریک فاجعه بزرگ تاریخ رخ خواهد داد. در زلزله بم مشاهده کردیم که مسجد جامع که چندین قرن قبل ساخته شده بود سالم ماند؛ اما ساختمان های جدید فرو ریختند.
چمران افزود: اگر ساختمان ها ایمن ساخته شوند از وقوع حوادث بسیاری جلوگیری خواهد شد.
رییس شورای اسلامی شهر تهران ضمن اشاره به افزایش قیمت ارز در کشور، اظهار داشت: دلار به صورت تبلیغی و هیجانی در حال افزایش می باشد و باید این اتفاق مهار شود. این در شرایطیست که در کشورهای همسایه چنین چیزی مشاهده نمی گردد. این مورد موجب خواهد شد در خریدهای داخلی و خارجی با مشکل مواجه شویم.
چمران در بخش دیگری از صحبت های خود ضمن عرض تسلیت به خانواده مرحوم عباس شیبانی، اظهار داشت: ایشان مردی شریف، پاکدست، قانع و انقلابی بود و من از زمان دانشگاه در خدمت وی بودم و سخنرانی ایشان در سال ۴۱ در دانشگاه تهران را از یاد نمی برم. مردی که تمام طول عمر با قناعت زندگی کرد و دیگران را نیز به زندگی با قناعت سفارش می کرد.
به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران قبل از شروع جلسه رسمی شورا نیز با اهداء گل و نثار فاتحه یاد و خاطره عباس شیبانی را گرامی داشتند.


منبع:

1401/10/04
11:12:56
5.0 / 5
456
تگهای خبر: استاندارد , خرید , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
ttma تور و گردشگری