چشمه علی و بقعه شیخ صدوق به هم متصل می شوند

چشمه علی و بقعه شیخ صدوق به هم متصل می شوند

تور و گردشگری: تور و گردشگری: عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس، اتصال چشمه علی، بقعه شیخ صدوق و برج طغرل را راهکاری موثر برای تبدیل شهرری به قطب گردشگری در جنوب تهران دانست.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از خانه ملت، سیدعلی یزدی خواه اظهار داشت: یک مجموعه فرهنگی و اجتماعی با عنوان «ایوان ری» از طرف شهرداری تهران در کنار برج طغرل تولید شده که صدها میلیارد تومان برای ساخت آن هزینه شده است.
نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: این مجموعه فرهنگی و اجتماعی شامل سالن های گوناگون اجتماعات، سینمای باز، گالری های گوناگون و …است اما هنوز کارهای مربوط به این پروژه تمام نشده است و برخی املاک مسکونی که میان مزار شیخ صدوق و برج طغرل قرار دارد تملک نشده اند و مشکلاتی دراین زمینه وجود دارد.
نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: اگر این مجموعه تکمیل شود به یک محیطی برای گردشگری و امور فرهنگی تبدیل می شود.
عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: سه مجموعه منفصل از هم در این منطقه داریم شامل مجموعه تاریخی چشمه علی که هم از سنگ نگاره، هم چشمه و هم موقعیت میراثی برخوردارست و هم بقعه مبارکه شیخ صدوق و سایر بزرگانی که در این منطقه هستند و هم برج طغرل که اگر به هم متصل شوند می تواند به قطب گردشگری در جنوب تهران و شهرستان ری تبدیل گردد.


منبع:

1401/10/07
21:54:19
5.0 / 5
397
تگهای خبر: تاریخی , زمین , فرهنگ , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری