از سوی سازمان زیباسازی شهرتهران انجام شد؛

اکران فرهنگی به یاد شهدای دانش هسته ای در تهران

اکران فرهنگی به یاد شهدای دانش هسته ای در تهران

به گزارش تور و گردشگری، اکران فرهنگی به پاسداشت یاد و خاطره شهدای دانش هسته ای کشوردر پایتخت از جانب سازمان زیباسازی شهرتهران انجام شد.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایسنا، همزمان با ۲۱ و ۲۲ دیماه سالروز شهادت دانشمندان هسته ای کشور شهیدان مصطفی احمدی روشن و مسعود علیمحمدی، اکران فرهنگی به پاسداشت یاد و خاطره مردان علم و دانش ایران از جانب سازمان زیباسازی شهرتهران انجام شد.
شهید مصطفی احمدی روشن که ۲۱ دیماه سال ۱۳۹۰ به شهادت رسید، وی در هنگام شهادت، معاون بازرگانی سایت نطنز بود. به قول دوستان وی، مصطفی شخصی شوخ و باصفا، ولایتمدار و در مدیریت، جدی و قاطع بوده است. این شهید بزرگوار از شاگردان آیت الله خوشوقت، استاد اخلاق تهران هم بوده است. ترور وی در سالگرد ترور دیگر استاد فیزیک ایران، شهید مسعود علی محمدی ۲۱ دیماه سال ۱۳۹۰ صورت گرفت.
طبق گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهرداری تهران، همینطور شهید مسعود علیمحمدی که در تاریخ ۲۲ دیماه سال ۱۳۸۸ به شهادت رسید استاد دانشگاه تهران بود. او از اولین دانشجویان دوره‌ی دکترای فیزیک در داخل ایران بود و اولین شخصی بود که در ایران، موفق به دریافت درجه‌ی دکتری در فیزیک هسته ای شد. شهید علی محمدی همینطور از نخستین دانشجویان دوره‌ی پسا دکترا در پژوهشگاه دانش های بنیادی بود. تخصص اصلی وی، ذرات بنیادی، انرژی های بالا و کیهان شناسی بوده است.
منبع:

1401/10/20
15:47:30
5.0 / 5
395
تگهای خبر: تخصص , سایت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری