فصلی که دوست پوست ما نیست

فصلی که دوست پوست ما نیست

به گزارش تور و گردشگری، خراسان رضوی زمستان دوست پوست لطیف بدن نیست؛ ازاین رو باید در حفظ سلامت پوست در این فصل سرد کوشا بود تا به بیماری مبتلا نشد.به نقل از هلث، دکتر دیوید پیرسون، متخصص پوست و استادیار دانشکده پزشکی دانشگاه مینه سوتا ایالات متحده، در این خصوص اظهار داشت: این موارد بسیار شهودی اما تکرار آن قابل تحمل است. محیط زیست در فصل زمستان با پوست ما متفاوت رفتار می کند؛ به این معنا که امکان دارد ناچار شویم رفتار خویش را برای سازگاری تغییر دهیم.

این متخصص پوست توضیح داد: با کاهش دما و رطوبت، پوست آدمیان رطوبت خویش را از دست می دهد.

برای کمک به آبرسانی پوست در زمستان، پیرسون یک کرم مرطوب کننده غلیظ را سفارش می کند که نباید به سادگی از شیشه یا از لوله کرم بیرون برود.

پیرسون اظهار داشت: کرم انتخابی باید ساده، بدون رایحه و عطر باشد.

هنگامی که پوست خشک می شود، توانایی آن در حفاظت از شما در مقابل آلرژن ها و عفونت های خارجی به خطر می افتد.

وی اضافه کرد: سرامیدها امکان دارد در بازگرداندن سد پوستی مفید باشد؛ این ماده می تواند یک عنصر خوب برای جستجوی کرم مناسب باشد.

برخی از داده ها نشان داده است که مرطوب کننده ها هم امکان دارد به رفع این معضل کمک نماید اما احیانا تأثیر کمتری در مقابل سرما دارد.

دانشمندان سفارش می کنند هنگام شست وشو از صابون ملایم استفاده کنید و برنامه همیشگی استفاده از کرم های تابستانی خویش را با ضد آفتاب ها حفظ کنید.

پیرسون می گوید: حتی اگر شما به صورت کامل خویش را بپوشانید، مقداری از نور UV از برف منعکس می شود که اثر آن با قرار گرفتن طولانی مدت در معرضش از راه فعالیتهای خارج از منزل یا رانندگی طولانی می تواند افزایش یابد.

پیرسون تصریح کرد: زمستان اغلب برای کسانی که اگزما دارند، دشوارتر است؛ بخصوص زمانی که اگزما در ارتباط با دستانشان باشد. اگزما سبب خشکی، خارش و قرمزی پوست می شود.

در هوای سرد شرایط عروقی به نام رینود و پرنیو را مشاهده می شود که علایم آن امکان دارد با قرار گرفتن در معرض سرما رخ دهد.

پیرسون توضیح داد: رینود شروع سریع تغییر رنگ سفید یا آبی در انگشتان دست و یا پا در اثر قرار گرفتن در معرض سرما به علت انقباض عروق خونی است. پرنیو هم شروع تاخیری برجستگی های صورتی حساس روی انگشتان دست و پا یک تا ۲ روز بعد از قرار گرفتن در معرض سرماست.

در مناطق بسیار سرد سرمازدگی خطری دیگر است و زمانی رخ می دهد که دمای پوست به ۲۸ درجه فارنهایت یا کمتر برسد. مشاهده این مورد تنها ۳۰ دقیقه در هوای صفر درجه فارنهایت طول می کشد.

پیرسون سفارش کرد: پوست ما از نظر فیزیولوژیکی برای قرار گرفتن طولانی مدت در معرض این دماها مجهز نیست؛ ازاین رو هنگام بیرون رفتن از خانه حتما کت و کلاه گرم بپوشید.

منبع:

1401/11/02
12:32:02
5.0 / 5
378
تگهای خبر: تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
ttma تور و گردشگری