دبیرجامعه گردشگری الكترونیكی ایران:

مراقب فریب کلاهبرداران در فضای مجازی گردشگری باشید

مراقب فریب کلاهبرداران در فضای مجازی گردشگری باشید

تور و گردشگری: دبیرجامعه گردشگری الکترونیکی ایران به مسافران و گردشگران نوروزی که بلیت خریداری می کنند درباره ی فعالیت افراد کلاهبردار و بدون مجوز در فضای مجازی هشدار داد.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، تقی حسین زاده دبیرجامعه گردشگری الکترونیکی ایران اظهار داشت: همزمان با نزدیک شدن به عید نوروز و شروع سفرهای نوروزی، بازار گردشگری رونق می گیرد و در این میان افراد سودجو که عملاً بصورت بدون مجوز فعالیت می نمایند با تبلیغات سفرهای ارزان غیزواقعی و رویایی، مسافران را وسوسه می کنند.
وی نسبت به خرید بلیت و تورهای مسافرتی داخلی و خارجی و سایرخدمات سفر هشدار و اشاره کرد: افرادی سود جو و کلاهبردار تحت عنوان آژانس مسافرتی بدون هیچ نوع مجوز قانونی از طرف سازمان هواپیمایی کشوری و وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی فقط در رسانه های اجتماعی و یا بوسیله سایت مبادرت به فروش بلیت، تور وخدمات مختلف می کنند.
دبیرجامعه بیان کرد: افراد خدمات گیرنده از مراکز بدون مجوز درصورت مواجه شدن با هر مشکلی پی گیری از هیچ سازمان مرتبط را ندارند و بدین جهت افراد مورد سوء استفاده می بایست درصورت وجود مستندات حقوق خودرا بوسیله مراجع قضایی پیگیری کنند.
وی اظهار داشت: گردشگران ومسافران استفاده کنندگان ازفضای مجازی درصورت تمایل به خرید آنلاین یا الکترونیکی خدمات مسافرتی، تور، بلیت قطار، گرفتن روادید، رزرواسیون هتل و بلیت مراکز تفریحی بایدضمن آگاهی وشناخت ازسامانه مربوطه سایرنکات خرید مطمئن و امنیت در دنیای دیجیتال رارعایت کنند.
وی اضافه کرد: برای رزرو و خرید بلیت هواپیما، هتل، روادید، تور، بیمه و سایر خدمات سفر، باید حتما از سایت شرکت های مسافرتی و گردشگری دارای مجوزاستفاده شود. همین طور مطالعه تعهدات درج شده مربوط به هر یک از خدمات سفر به دقت بررسی شود و نسخه ای از قرارداد و شرایط آن شامل زمان ورود و خروج، امکانات و سایر جزییات سفر را بررسی و کنترل کنند.


منبع:

1401/11/09
12:42:48
5.0 / 5
377
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ttma تور و گردشگری