رئیس شورای اسلامی شهر تهران:

نرخ عوارض برای نوسازی بافت فرسوده رقم چندانی نیست

نرخ عوارض برای نوسازی بافت فرسوده رقم چندانی نیست

به گزارش تور و گردشگری، رییس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: نرخ عوارض برای نوسازی بافت فرسوده، رقم بالایی نیست.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایسنا، مهدی چمران با اشاره به روند ساخت یک طبقه اضافی در مناطق بافت فرسوده تهران اظهار داشت: مجوز ساخت این یک طبقه در بافت فرسوده از طرف شورای عالی معماری و شهرسازی صادر گردیده است.
رییس شورای اسلامی شهر تهران اشاره کرد: هم اکنون در بافت فرسوده ساخت یک طبقه اضافی درحال اجراست و مشکلی دراین زمینه وجود ندارد.
وی با اشاره به مصوبه نحوه گرفتن مطالبات حوزه شهرسازی و تخفیف عوارض و در پاسخ به این پرسش که «آیا تخفیف عوارض منجر به رونق ساخت و ساز در مناطق بافت فرسوده شده است یا خیر؟»، تصریح کرد: در بافت فرسوده رقم عوارض بالا نیست و در حقیقت رقمی ندارد و رایگان است.
بر طبق اعلام سایت شهر، برمبنای بسته تشویقی نوسازی بافت فرسوده، در مجموع در کوچه های شش متری سه طبقه به چهار طبقه بیشتر می شود و در کوچه های هشت متری ساختمان های چهارطبقه می توانند پنج طبقه شوند و در سایر موارد نیز ساخت و ساز، تابع طرح تفصیلی است.
بافت فرسوده هفت درصد مساحت پایتخت را به خود اختصاص می دهد و ۴۵۰۰ هکتار وسعت دارد اما از نظر قطعات ۳۰ درصد پارسل های تهران در این محدوده واقع شده است و ۲۰ درصد از جمعیت تهران در این محدوده زندگی می کنند.
منبع:

1401/11/14
16:22:30
5.0 / 5
374
تگهای خبر: زمین , زندگی , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری