ارتباط فشار خون نوجوانان با آلودگی هوا

ارتباط فشار خون نوجوانان با آلودگی هوا

به گزارش تور و گردشگری، خراسان رضوی آلودگی هوا بعنوان یک مساله مهم بهداشتی شناخته شده و با بروز بیماری های قلبی تنفسی، بستری شدن در بیمارستان و مرگ ومیر مرتبط می باشد.


به نقل از ارث، بیشتر مطالعات قبلی بر روی بزرگسالان متمرکز شده بود و این امکان وجود دارد که نوجوانان، با نرخ رشد سریع خود حتی بیشتر در معرض اثرات بلندمدت آلودگی هوا باشند اما مطالعات اندکی در مورد نوجوانان انجام شده است.
در مطالعه جدیدی که دانشگاه کینگز لندن انجام داد، محققان ارتباط بین فشار خون ۳۲۸۴ نوجوان ساکن لندن و سطوح دی اکسیدنیتروژن (NO۲) و ذرات معلق (PM۲.۵) در هوای محل زندگی آنان را بررسی کردند.
هر شرکت کننده پرسشنامه ای را تکمیل کرد که شامل جزئیات قومیت، منطقه مسکونی و وضعیت اجتماعی و اقتصادی بود.
نتایج این بررسی، ارتباط بین قرار گرفتن بیشتر در معرض NO۲ و فشار خون سیستولیک پایین در شرکت کنندگان نوجوان را نشان داد. علاوه بر این، محققان دریافتند که افزایش مواجهه تخمینی با PM۲.۵ با فشار خون سیستولیک بالاتر مرتبط می باشد اما هیچ مدرکی برای ارتباط بین فشار خون و سطوح NO۲ یا PM۲.۵ مشاهده نشد. البته این ارتباط در دختران قویتر از پسران بود.
با عنایت به این که خیلی از نوجوانان زیر ۱۸ سال در محله هایی زندگی می کنند که آلودگی هوا بالاتر از استانداردهای بهداشتی سفارش شده است، به مطالعات بیشتر برای به دست آوردن درک عمیق از تهدیدها و فرصت ها نیاز است.
نتایج این مطالعه در مجله PLOS ONE انتشار یافته است.
منبع:

1401/11/23
14:18:59
5.0 / 5
384
تگهای خبر: استاندارد , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
ttma تور و گردشگری