نشانه های یک اختلال عصبی ناتوان کننده

نشانه های یک اختلال عصبی ناتوان کننده

تور و گردشگری: پارکینسون، نوعی اختلال ناتوان کننده است که بر سیستم عصبی فرد تأثیر می گذارد و از نشانه های اولیه آن، لرزش قابل توجه دست است.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از نشریه تخصصی مدیکال اکسپرس، هرچند لرزش، یکی از علایم شایع این بیماری است اما پارکینسون همین طور می تواند موجب اختلالات عضلانی و سفتی یا کندی حرکت در اندام ها شود.
داروها می توانند بطور قابل توجهی علایم این بیماری را در فرد بهبود بخشند. در صورتیکه این بیماری قابل درمان نیست، جراحی ممکنست به تنظیم عملکرد مناطق خاصی از مغز و بهبود علایم این اختلال کمک نماید.
لرزش یا لرزش ریتمیک به طور معمول از دست یا انگشتان آغاز می شود.
همین طور هنگام استراحت ممکنست دست بلرزد اما زمانی که فرد درحال انجام کاری است، ممکنست این لرزش کم شود.
یکی دیگر از علایم رایج پارکینسون کندی حرکت است. این امر زمانی دیده می شود که کارهای ساده مشکل تر می شوند بطورمثال ممکنست قدم ها کوتاه تر شوند، بلند شدن از صندلی دشوار باشد، یا هنگام راه رفتن پاهای فرد کشیده شده و به هم بخورد.
سفتی عضلانی نیز می تواند در هر قسمتی از بدن رخ دهد و ممکنست دامنه حرکت را محدود کند و دردناک هم باشد.
همین طور فرد مبتلا به بیماری پارکینسون ممکنست زمین بخورد یا مشکلات تعادلی داشته باشد. ممکنست پلک زدن، لبخند زدن یا تکان دادن دست ها نیز دشوارتر شود.
بهتر است هر فردی که علایم این بیماری را دارد با مراجعه به پزشک از مبتلاشدن یا عدم ابتلای خودش به این بیماری مطمئن شود.1401/12/03
08:06:18
5.0 / 5
356
تگهای خبر: تخصص , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری