رئیس انجمن حرفه ای راهنمایان گردشگری استان تهران:

راهنمایان، دیپلمات های فرهنگی گردشگری هستند

راهنمایان، دیپلمات های فرهنگی گردشگری هستند

به گزارش تور و گردشگری، رئیس انجمن حرفه ای راهنمایان گردشگری استان تهران از راهنمایان بعنوان افراد تأثیرگذار در صنعت توریسم نام برد و اظهار داشت: راهنمایان گردشگری در واقع دیپلمات های فرهنگی این صنعت به حساب می آیند.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، حمید درودیان رئیس انجمن حرفه ای راهنمایان گردشگری استان تهران با بیان این مطلب اظهار نمود: در صنعت توریسم راهنمایان نقش بسیار مهمی دارند و از راهنمایان گردشگری بعنوان پیشانی این صنعت و هم بعنوان قلب و همینطور مغز این صنعت نام برده می شود. تمام این عناوین نشان دهنده اهمیت این صنف است.
وی اضافه کرد: علیرغم این عناوین و القاب زیبایی که به راهنمایان گردشگری می دهند، اما باید قبول نماییم که توجه جدی و لازم به این صنف نشده و آن طور که باید و شاید حق راهنمایان گردشگری ادا نشده است.
رئیس انجمن حرفه ای راهنمایان گردشگری استان تهران افزود: بعنوان مثال در چند سال گذشته با انتشار کرونا صنعت توریسم کم رونق شد و به دنبال آن فعالیت راهنمایان گردشگری هم کم شد. حوادث ماه های اخیر هم کاهش رونق صنعت توریسم و به دنبال آن کاهش فعالیت راهنمایان را به دنبال داشت ازاین رو راهنمایان باید حمایت شوند تا بتوانند از این بحران ها عبور کنند.
وی با اشاره به اینکه راهنمایان گردشگری عاشق فرهنگ، تاریخ و تمدن ایران هستند، افزود: راهنمایان گردشگری در واقع سفیران فرهنگی هستند و زمانی که صحبت از سفیران فرهنگی می نماییم یعنی اینکه مانند یک دیپلمات فرهنگی نقش ایفا می کنند. بر این اساس میتوان اظهار داشت که راهنمایان گردشگری دیپلمات های حوزه گردشگری هستند.
درودیان در ادامه ضمن اشاره به نقش وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در پشتیبانی از راهنمایان گردشگری اضافه کرد: بطور حتم دولت و مجموعه حاکمیت همچون وزارت میراث فرهنگی در پشتیبانی از راهنمایان گردشگری نقش مهمی را ایفا می کنند. خوشبختانه در ماه های اخیر این حمایت ها پررنگ تر شده و نقش تسهیل گری این وزارت خانه بیشتر و بهتر شده است.
وی افزود: تشکل های در رابطه با راهنمایان گردشگری در ماه های اخیر فعالیتهای بسیار خوبی داشتند و همینطور با سایر دستگاه ها و هم نمایندگان مجلس ارتباط خویش را تقویت کردند. وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در تسهیل این اقدامات نقش مهمی را ایفا کرده است.


منبع:

1401/12/06
13:57:23
5.0 / 5
320
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
ttma تور و گردشگری