شاكری:

برای مالک ساختمان بهار اشد مجازات در نظر گرفته شود

برای مالک ساختمان بهار اشد مجازات در نظر گرفته شود

تور و گردشگری: یک عضو مجمع نمایندگان استان تهران با تأکید بر این که مالک ساختمان خیابان بهار صدردرصد مقصر حریق اخیر است و باید برای او اشد مجازات را در نظر گرفت، اظهار داشت که هر چه سریعتر خیابان بهار بازگشایی شود، چون مشکلاتی برای کسبه به وجود آورده است.


اقبال شاکری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به حریق اخیر در یکی از ساختمان های خیابان بهار و بازدید از محل آتش سوزی، اظهار داشت: باید طبق قانون با متخلف یعنی همان مالک ساختمان برخورد شود چون مالک ساختمان درحال بهره برداری از آن هم بوده است؛ حالا این فرد به قید ضمانت آزاد است.
وی ادامه داد: با اهمیت ترین نکته درباره ی این ساختمان آنست که خود مالک بهره بردار در طبقات زیرین بوده و همه تخلفات هم در طبقات زیرین انجام شده است که در آنجا هیچ واحد دیگری نبوده است. تخلف این است که ضمن تغییر کاربری، پرونده ماده 100 بوده و آتش نشانی اخطار و هشدار داده بود. اینها همه نشان میدهد که مالک متخلف است.
نماینده مردم تهران مدعی شد: زیرزمین این ساختمان برای مالک بوده که کسی هم به آن دسترسی نداشته است. پس از حریق دیر به آتش نشانی خبر دادند و آن هم وقتی بود که دود سنگین به وجود آمده بود. باید برای مالک ساختمان اشد مجازات در نظر گرفته شود تا دفعه دیگر کسی اینطور به دیگران لطمه نزند که در نهایت هم یک آتش نشان به شهادت رسید.
شاکری در توضیح اشد مجازات، اظهار داشت: باید این فرد خسارت دیگران را بدهد. همین طور پاسخگوی تخلفش در ابعاد اجتماعی هم باشد. این فرد از قانون سرپیچی کرده و باید درباره ی قانون شکنی او هم رسیدگی های لازم صورت گیرد. این اتفاق موجب شد که جان چند نفر به خطر بیفتد. خدا را شکر که آتش مهار گشت وگرنه با توجه به این که کسبه در بالای ساختمان حضور داشتند معلوم نبود که چقدر تلفات داشتیم. ممکن بود که حادثه ای همچون کلینیک سینا رخ دهد.
این عضو کمیسیون عمران مجلس همین طور با اشاره به تشکیل مدیریت بحران برای این حادثه اظهار داشت: تقاضا داریم هر چه سریعتر تکلیف ساختمان خیابان بهار روشن شده و خیابان بهار نیز زودتر بازگشایی شود. چون نبود امکان رفت و آمد عملا کسبه را از کسب وکار انداخته است؛ به ویژه که حالا نزدیک به انتها سال هستیم و اوج رونق کسبه به شمار می آید.
شاکری اضافه کرد: با شهردار صحبت کردم که با مرجع فنی مربوطه یعنی نظام مهندسی درباره ی تعیین تکلیف ساختمان به نتیجه برسند. امیدوار هستم تا عصر امروز خیابان بهار بازگشایی شود که موجب بروز مشکلاتی برای کسبه شده است.
منبع:

1401/12/08
15:46:14
5.0 / 5
304
تگهای خبر: زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری