در جریان بررسی بودجه؛

تعیین تعرفه گاز و برق مصرفی تأسیسات گردشگری

تعیین تعرفه گاز و برق مصرفی تأسیسات گردشگری

تور و گردشگری: نمایندگان مجلس شورای اسلامی تعرفه گاز و برق مصرفی تأسیسات گردشگری، صنایع دستی، آب درمانی ها و هتل ها را تعیین کردند.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، نمایندگان در جلسه علنی نوبت بامداد امروز (دوشنبه ۸ اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور، با بند (ز) تبصره ۹ ماده واحده این لایحه موافقت کردند.
بر اساس این مصوبه، تعرفه گاز مصرفی تأسیسات گردشگری و صنایع دستی و آب درمانی ها و هتل ها مشابه تعرفه خدمات می باشد و تعرفه برق موارد موضوع این بند در مناطقی که فاقد گاز می باشند، برابر تعرفه مصارف عمومی در قانون مانع زدایی صنعت برق در نظر گرفته می شود.
همچنین برمبنای بند (ل) تبصره ۹ بودجه، گرفتن هر گونه تعرفه و عوارض صادراتی و الزام به پیمان سپاری ارزی و تعهد بازگشت ارز حاصل از صادرات درباب صادرات صنایع دستی به جز میزان ارزش مواد اولیه مصرف شده ممنوع می باشد.
بر اساس بند الحاقی به تبصره ۹ ماده واحده لایحه بودجه ۱۴۰۲، شرکت شهرک های صنعتی مکلف است با بیان وزارت میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری، قسمتی از شهرک های مذکور را در اختیار فعالان و تولیدکنندگان صنایع دستی مشمول قرار دهد. کلیه معافیت ها و مزایای شهرک های صنعتی به این واحدهای تولیدی صنایع دستی تعلق می گیرد.

1401/12/09
12:27:31
5.0 / 5
339
تگهای خبر: خدمات , فرهنگ , گردشگری , میراث
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
ttma تور و گردشگری