در گفتگو با خبرنگار مهر بیان شد؛

هتل ها در نوروز ۱۴۰۲ گران نمیشود

هتل ها در نوروز ۱۴۰۲ گران نمیشود

به گزارش تور و گردشگری، رییس جامعه هتلداران کشور اظهار داشت: بااینکه هزینه ها بصورت لحظه ای افزایش دارد؛ اما هتلداران بنا ندارند در روزهای نوروز 1402 افزایش نرخ داشته باشند.جمشید حمزه زاده رییس جامعه حرفه ای هتلداران کشور درباره ی افزایش نرخ هتل ها در نوروز ۱۴۰۲ به خبرنگار مهر اظهار داشت: برای ایام عید بنا نداریم افزایش نرخ داشته باشیم این درحالی است که افزایش نرخ و تورم در کشورمان لحظه ای شده است و هزینه هتلداران هم بالا رفته است. با این وجود بعد از ماه فروردین، با معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی درباره ی این افزایش نرخ صحبت خواهیم کرد.
وی اظهار داشت: هتل ها بر طبق دستورالعمل های صادره نرخ مصوب دارند همین طور گاهی جوامع هتلداری در استانها نیز نرخی را تعیین می کند. بدین سبب نرخ هتل ها بصورت استانی متفاوت می باشد ولی با این وجود به رغم افزایش بی رویه هزینه ها در یک ماه اخیر بنا نداریم تا ما هم افزایش نرخ داشته باشیم اما اگر هتلی به هر علت خارج از نرخ مصوب، هزینه ای از مسافر بگیرد؛ در نظارت ها مشخص می شود و طبق بخشنامه ایجاد و اصلاح تأسیسات گردشگری با آن برخورد خواهد شد. در این بخشنامه اعلام شده که اگر واحد اقامتی کوتاهی کند یا خدمات آن ضعیف باشد چه مراحلی باید برای برخورد با آن طی شود.

حمزه زاده اضافه کرد: برخی اوقات شبهه ای در قیمت اتاق ها بوجود می آید بدین سان که ما مهر هر سال افزایش نرخ داریم اما تعدادی از استانها این افزایش نرخ را دیرتر انجام می دهند و فصل پیک سفر آنرا اعمال می کنند. تعدادی از مسافران از این مساله گلایه مند شده و تصور می کنند که افزایش نرخ داشته اند درحالی که این طور نبوده و آنها تا قبل از فصل سفر، افزایش نرخ شأن را اعمال نکرده بودند. حتی برخی هتل ها هزینه ای کمتر از نرخ مصوب به سبب کمبود مسافر، می گیرند اما در روزهای پیک، نرخ مصوب را اعمال می کنند. این مساله هیچ ایرادی ندارد.
رئیس جامعه هتلداران اظهار داشت: بررسی نرخ هتل ها توسط تیم فنی به انجام می رسد. از طرفی هتلداران باید نرخ مصوب خودرا که توسط رؤسای جوامع استانی تعیین شده در معرض دید همگان قرار دهند. مردم از این طریق می توانند متوجه شوند که آیا آن هتل بیش از نرخ مصوب هزینه گرفته یا نه. در بعضی از موارد هم می توان این استعلام را بوسیله تشکل های استانی یا اداره کل استانها انجام داد.
وی افزود: در نشست مجمع هتلداران که هفته آتی برگزار می شود؛ علاوه بر بحث های داخلی، روی موضوع نرخ ها و ظرفیت اتاق ها نیز گفتگوهایی با رؤسای جوامع هتلداری به انجام می رسد همین طور برنامه هایی که در روزهای عید خواهیم داشت مورد بررسی قرار می گیرد.
حمزه زاده اظهار داشت: عید امسال با ماه رمضان همزمان شده اما نرخ ها نیز افزایش داشته و تورم هم رشد کرده است. بدین سبب تصور می کنم رزرو مدارس، خانه مسافرها و مهمانپذیرها از روند افزایشی نسبت به قبل برخوردار باشد.

1401/12/10
08:07:55
5.0 / 5
386
تگهای خبر: خدمات , سفر , فرهنگ , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری