گذشت خانواده محیط بان کرمانشاهی از قصاص قاتل فرزندشان

گذشت خانواده محیط بان کرمانشاهی از قصاص قاتل فرزندشان

تور و گردشگری: کرمانشاه خانواده ˮبرومند نجفیˮمحیط بان کرمانشاهی که مرداد امسال به قتل رسیده بود، از قاتل فرزندشان گذشتند و رضایت دادند.


چهاردهم مرداد سال ۱۳۹۹ یکی از مخبران یگان حفاظت محیط زیست کرمانشاه با مشاهده چهار شکارچی بدون مجوز که با خودروی آفرود وارد منطقه حفاظت شده بیستون کرمانشاه شده بودند و بگفته او، مبادرت به شکار کرده بودند، موضوع را به پاسگاه محیط بانی مستقر در منطقه اطلاع می دهد.
بلافاصله پس از اطلاع رسانی، پنج نفر از نیروهای یگان حفاظت محیط زیست کرمانشاه جهت بررسی مسئله، خودرا به خودروی شکارچیان می رسانند و در درگیری میان نیروهای محیط بانی و شکارچیان، ضمن به هدف خوردن تعدادی تیر به خودروی شکارچیان، یک نفر از آنها با گلوله محیط بان «برومند نجفی» زخمی می شود و در ادامه جان خودرا از دست می دهد.
در جریان رسیدگی به این پرونده، برومند نجفی توسط شعبه سوم دادگاه کیفری یک کرمانشاه به اعدام محکوم شد. درخواست اعاده دادرسی پرونده محیط بان برومند نجفی توسط دیوان عالی کشور پذیرفته می شود و این پرونده برای رسیدگی مجدد حقوقی، به شعبه هم عرض، ارجاع می شود.
سرانجام در ۲۲ مرداد امسال هنگامی که محیط بان برومند نجفی به همراه یک سرباز در جریان برگزاری جلسه دادگاه رسیدگی به اعاده دادرسی پرونده -متهم شدن برومند نجفی به قتل یک شکارچی غیرمجاز- درحال خارج شدن از ساختمان دادگاه است، با تجمع اقوام مقتول روبرو می شود و در نهایت با تیراندازی پدر مقتول به برومند نجفی و سرباز همراه او، محیط بان نجفی فوت و سرباز همراه او راهی بیمارستان می شود.
حالا به مناسبت نیمه شعبان و در قالب پویش "به احترام امام رضا(ع) می بخشم" اعضای ستاد صبر استان کرمانشاه و سران اقوام، ایلات، طوایف استان کرمانشاه دور هم جمع شدند تا در آیین خون صلح، به این اختلاف چند ساله پایان دهند.
حجت الاسلام جلیلیان مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه در این مراسم، اظهار داشت: در قرآن کریم پس از آیه قصاص بلافاصله از گذشت به عنوان یک ارزش انسانی و دینی صحبت شده است.
وی ادامه داد: صلح، صفا، صمیمیت و ایجاد دوستی نعمتی است که باید چنین جلساتی در امتداد تریوج آن برگزاری شود تا فرهنگ شود و انتشار یابد.
توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه نیز در این آیین از تحقق صلح در ۲۴ فقره پرونده قتل عمد در استان آگاهی داد و اضافه کرد: سال قبل ۵۵۰ هزار پرونده ورودی به دادگستری استان داشتیم که هر کدام از این پرونده ها می تواند منجر به جرایم قتل شود.
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه، از تمامی بزرگان و ریش سفیدان درخواست نمود که با کمک به دستگاه قضا، راه مصالحه را گسترش دهند تا با آرامش در کنار هم زندگی نماییم.
منوچهر فتاحی معاون توسعه حل اختلاف دادگستری استان کرمانشاه هم در ادامه از تلاش این معاونت برای تبدیل گفتمان سازش به عنوان گفتمان غالب در زمینه دعاوی آگاهی داد و اظهار داشت: بدنبال این هستیم که با بهره گیری از تمام ظرفیت های موجود در استان همچون ستاد صبر، شعب شوراهای حل اختلاف و استفاده از ظرفیت بزرگان و متنفذین گفتمان رایج درباب دعاو رای به گفتمان سازش تبدیل نماییم.
وی با تقدیر از کار باارزش خانواده محیط بان کرمانشاهی افزود: خانواده مرحوم برومند نجفی اعلام گذشت کردند و مراسم خون صلحی به این منظور انجام شد.
معاون توسعه حل اختلاف دادگستری استان کرمانشاه اشاره کرد: امسال صلح و سازش را در ۲۴ فقره قتل عمد داشتیم که به همت معاونت توسعه حل اختلاف و ستاد صبراستانی و متنفذین و بزرگان ایلات وطوایف انجام شده است.
فتاحی افزود: بدنبال این هستیم با بهره گیری از نهادهای سازشی و استفاده از ظرفیت و مشارکت بزرگان و ریش سفیدان مسیر سازش را در میان مردم با فرهنگ کرمانشاه ادامه ببخشیم.


منبع:

1401/12/18
17:30:59
5.0 / 5
277
تگهای خبر: خودرو , دستگاه , زمین , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری