سرپرست ستاد گردشگری شهرداری تهران:

برای شرکت در تورهای شهرداری با ۱۳۷ پلاس تماس بگیرید

برای شرکت در تورهای شهرداری با ۱۳۷ پلاس تماس بگیرید

به گزارش تور و گردشگری، سرپرست ستاد گردشگری شهر تهران از استقبال خوب شهروندان و مسافران تهران از تورهای نیم روزه گردشگری ویژه طبیعت گردی آگاهی داد و اضافه کرد: شهروندان جهت شرکت در تورهای گردشگری می توانند با سامانه 137 پلاس تماس بگیرند.به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایسنا، امیرقاسمی اظهار داشت: باتوجه به پوشش خوب صدا و سیما از برنامه های گردشگری شهر تهران و پخش گزارش هایی از آن در اخبار ساعت ۱۸ بعدازظهر، تعداد تماس شهروندان و گردشگران پایتخت با سامانه ارتباط مردمی ۱۳۷ پلاس بیشتر شده است.

وی با اشاره به استقبال گردشگران ازتورهای گردشگری شهر تهران اضافه کرد: برای تورهای نیم روزه از جاذبه های گردشگری شهر تهران ۱۸ مسیر را پیش بینی کرده ایم که هر کدام از این مسیرها نامگذاری شده که می توان به مسیرهای هنردر گذر زمان، تاریخ در گذر زمان، سردرباغ ملی، موزه های سی تیر، باغ گردی، مسیرهای طبیعت گردی، دروازه دولت، هفت چنار، فردوسی تا ابوسعید، دروازه دولت تا حصار بوعلی، گذر نادری، گذر سیروس، سر پل تجریش و کاخ موزه های شهر تهران اشاره نمود.

سرپرست ستاد گردشگری شهر تهران با اعلان اینکه تورهایی که شهرداری برگزار می نماید، با همکاری شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران است، افزود: برای برگزاری این تورها ابتدا از آژانس های مختلف استعلام قیمت گرفتیم که چه خدمات با چه قیمتی ارائه می دهند. باتوجه به تاکید شهردار تهران در خصوص توسعه گردشگری ارزان در شهر تهران قرار شد تا با همکاری شرکت واحد اتوبوسرانی پایتخت تورهای نیم روزه ارزان با سطح خدماتی که آژانس های مسافرتی ارائه می دهند، برگزار نماییم.

وی با اشاره به این که این تورها با مشارکت موسسه تهران شناسی که مجوز برگزاری تورهای گردشگری را دارد، برگزار می شود، اظهارکرد: این تورها بدون دریافت هیچ نوع سودی از طرف این موسسه و با سوبسید شهرداری تهران برگزار می گردد.

قاسمی با اعلان اینکه شهروندان می توانند هم بوسیله تماس با سامانه ۱۳۷ پلاس و هم بوسیله سایت visit.thehran.ir مبادرت به کسب اطلاع و ثبت نام در این تورها کنند، تصریح کرد: در ایام نخست تعطیلات استقبال خوبی از تورهای طبیعت گردی مانند باغ گیاه شناسی، موزه هفت چنار و دارآباد شد. به سبب هوای بارانی مردم تمایل داشتند تا این مناطق را بازدید کنند.

وی با اشاره به این که ساعت برگزاری این تورها نیز به فراخور استقبال گردشگران شناور در نظر گرفته شده است، اشاره کرد: به عنوان مثال برای برگزاری تور باغ گردی که شامل باغ پرندگان و موز مینیاتور می شود، ابتدا زمان ارائه خدمات این مجموعه ها را بررسی می نماییم و بر طبق این زمان، ساعتی که گردشگران تمایل دارند تا از این تور بهره گیرند را در نظر می گیریم. اگر گردشگران تمایل داشته باشند در این تور پس از افطار حضور داشته باشند چنانچه ساعت ارائه خدمات این مجموعه ها با ساعتی که گردشگران پیشنهاد می دهند، هماهنگ باشد، تور را در همان زمان پیشنهاد شده برگزار می نماییم.

سرپرست ستاد گردشگری شهرداری تهران در ادامه با اعلان اینکه با شروع ماه مبارک رمضان شب ها نیز تور گردشگری برگزار می شود، اظهار داشت: یکی از این تورها برای حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) است که از ساعت ۳ بعد ازظهر شروع و از اماکن گردشگری منطقه ۲۰ مانند چشمه علی، قلعه گبری و برج طغرل نیزبازدید می شود، اظهار داشت: با شروع اذان مغرب باردیگر گردشگران به حرم بازگردانده می شود تا میهمان سفره افطار حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) شوند.

وی اضافه کرد: از ساعت ۷ شب تور رایگان از اراضی عباس آباد ضلع شمال از تقاطع حقانی بوستان آب و آتش برگزار می گردد که اتوبوس از این نقطه به سمت برج میلاد حرکت می کند. گردشگران را در کنارایستگاه مترو پیاده و توریستهایی که قصد بازدید از برج آزادی را دارند، سوار می کند. این اتوبوس ها تا ساعت ۱۲ شب فعال می باشند.

قاسمی با اشاره به تورهای گردشگری پیاده در شهر تهران افزود: ۲۰ تور ویژه مسیرهای پیاده در شهر تهران در نظر گرفته شده که تحت عناوینی چون هنر تا موسیقی، گردشگری مقاومت، کن گردی، هنر تا فرش، ولی عصر، سفر به صرف چای و آهن، محدوده میدان حسن آباد، میدان مشق، گذر علاء الدوله، میدان امام خمینی، دوران قاجار، گذر ادیان، گذر میرزا محمود وزیر، حوالی میدان شهدا، لاله زار، گذر ری و در محضر حرم عبدالعظیم حسنی (ع) است. دراین مسیرها لیدر تورها مستقر شده اند. مردم می توانند هم با مراجعه به این مسیرها و هم بوسیله تماس با سامانه ۱۳۷ با این لیدرها هماهنگ شوند و درطی روز نیز چند بار این تورها برگزار می گردد.

به گفته وی از ساعت ۹ بامداد لیدرها در مسیرهای تعیین شده مستقر هستند و تا افطار فعالیت می نمایند و حتی اگر متقاضی برای پس از افطار وجود داشته باشد، این لیدرها حضور دارند.

سرپرست ستاد گردشگری با تأکید بر این که تا آن زمان که توریست داشته باشیم این مسیرها فعال می باشند، اظهارکرد: در ۲۰ مسیر تورهای پیاده ۴۰ لیدر فعالیت می نمایند.

معرفی تهران زیبا در کنار ویژه برنامه های بهار تهران

وی در ادامه با اشاره به سایر برنامه های ستاد گردشگری شهرداری تهران در روزهای تعطیلات نوروز ۱۴۰۲ تصریح کرد: امسال باتوجه به تقارن عید نوروز با ماه مبارک رمضان برنامه های ویژه ای تدارک دیده شده است که هم بار معنوی و هم شادی برای شهروندان و گردشگران داشته باشد. مهمتر این که برای مسافران شهر تهران که از شهرها و حتی کشورهای دیگر به پایتخت مسافرت می کنند بستر جذابی برای گشت و گذار مهیا شود.

امیر قاسمی با اعلان اینکه جشن های ویژه نوروز ۱۴۰۲ تا دوم فروردین فعال بودند و از روز سوم که ماه مبارک رمضان شروع می شود، سبک این برنامه ها تغییر می کند، اظهار داشت: در حقیقت شهرداری تهران از این تاریخ طرح افطار تا سحر را اجرا می کند. این در حالیست که سازمان پارک ها و مناطق۲۲گانه، بوستان هایی را برای اسکان و زدن چادر مسافرانی که به تهران می آیند مهیا کرده است و در هشت بوستان بزرگ شهر تهران این امکانات برای مسافران تهران فراهم گشته است.

وی با اشاره به این که پیش بینی کرده ایم برای ارائه سرویس بهتر به شهروندان در مبادی ورودی شهر مانند سازمان پایانه، راه آهن، فرودگاه امام خمینی، فرودگاه مهرآباد غرفه های اطلاع سانی و استقبال ازمهمانان تهران ایجاد شود، اضافه کرد: در این غرفه ها بسته های نوروزی را به مسافران عرضه می نماییم که همچون می توان به نقشه شهر تهران اشاره نمود. نقشه شهر تهران با همکاری سازمان فاوای شهرداری تهران تهیه شده است و اماکن گردشگری، موزه ها، باغ موزه ها، خانه موزه ها و تعدادی از رستوران هایی که شرایط مناسبی در شهر تهران دارند در کنار امکان گردشگری پایتخت مانند اراضی عباس آباد، برج میلاد، برج طغرل، دریاچه خلیج فارس، بقعه های متبرکه دیده شده است.

سرپرست ستاد گردشگری شهر تهران افزود: در پشت نقشه نیز اماکن گردشگری مجموعه های شهرداری تهران که در اختیار مدیریت شهری قرار دارد، وجود داد تا بتوانند از این محل ها بازدید نمایند. در بسته مسافران نوروزی یک کتابچه نیز قرار داده شده که با همکاری میراث فرهنگی استان تهران آماده شده است.

وی با اعلان اینکه بلیت های تخفیف های نوروزی نیز در این بسته ها قرار داده شده است، تصریح کرد: با توجه به این که یکی از شعارهای ما این بود که گردشگری ارزان و آسان را ترویج نماییم، بنا بر این با مجموعه های گردشگری و تفریحی وارد مذاکره شدیم و تخفیفاتی را از این مجموعه ها برای شهروندان و مسافران نوروزی تهران گرفته ایم بن ها را داخل این بسته ها قرار داده ایم که شهروندان می توانند با ارائه این بن ها به مجموعه های گردشگری از تخفیفات بهره گیرند.

استقرار ۹۰ غرفه اطلاع رسانی در تهران

امیر قاسمی با اشاره به استقرار ۹۰ غرفه اطلاع رسانی در شهر تهران در نقاط مختلف شهر اظهارکرد: این غرفه ها در مکان هایی مستقر هستند که پر تردد بوده و یا در ابتدای ورودی اماکن گردشگری و میادین اصلی قرار دارد و توسط مناطق ۲۲گانه به راه افتاده است. در این غرفه ها بسته های گردشگری و راهنمایی را به مسافران نوروزی ارائه می دهند.

وی با اشاره به تورهای پیاده گردشگری در مناطق ۱، ۱۱ و ۱۲ اشاره کرد: در مسیرهای در نظر گرفته شده تورلیدرها حضور دارند و هر چند نفر گردشگری که در این مبادی جمع می شوند بصورت پیاده به اماکن گردشگری برده می شوند و پس از بازدید از این اماکن باردیگر به نقطه مبداء حرکت بازگردانده می شوند.

سرپرست ستاد گردشگری شهر تهران در ادامه با اعلان اینکه بهترین ساعت را برای برگزاری تورهای گردشگری برای تهرانی ها و میهمانان پایتخت در نظر گرفته ایم، اظهار داشت: باتوجه به این که برنامه های گردشگری در ماه مبارک رمضان برای پس از ساعت اذان مغرب پیش بینی شده است، این راهنمایان تورها نیز تا پس از اذان فعال می باشند و به شهروندان خدمات ارائه می دهند.

وی اضافه کرد: تورهای دوچرخه سواری نیز پیش بینی شده که در روزهای نوروز بتوانند تحت عنوان «شهر بی دود» فعال باشند. این تورها در محدوده مناطق ۱، ۱۱ و ۱۲ بصورت ویژه برگزار می گردند.

قاسمی با اشاره به تغییر ساعت کار موزه های تحت نظارت شهرداری تهران افزود: ساعت کار موزه ها، باغ موزه و خانه موزه های شهر تهران که زیر نظر شهرداری فعالیت می نمایند تا ۱۰ شب در نظر گرفته شده است این در حالیست که ساعت کار مجموعه هایی مانند منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد، برج میلاد، دریاچه خلیج فارس و همین طور مجموعه برج آزادی تا پاسی از شب است.

وی اضافه کرد: یک اتوبوس دو طبقه نیز تحت عنوان اتوبوس ویژه گردشگری در شهر تهران داریم تا صبح، بعدازظهر و شب در شهر تهران فعال باشد و شهروندان بتوانند از خدمات این اتوبوس بهره گیرند.

ارائه خدمات مشاوره برای گشت و گذار در تهران در سامانه ۱۳۷ پلاس

سرپرست ستاد گردشگری شهر تهران تصریح کرد: امسال برای اولین بار با همکاری موسسه تهران شناسی خدمات مشاوره گردشگری نیز با همکاری سامانه ۱۳۷ پلاس ارائه می شود که متقاضیان با زدن کد ۴ هم سوالات خودرا مطرح و هم مشاوره گردشگری دریافت می کنند. این مشاوره ها با بهره گیری از کارشناسان موسسه تهران شناسی به شهروندان و گردشگران ارائه می شود.

وی اشاره کرد: یک کار ویژه ای تحت عنوان استودیو سیار در شهر تهران انجام داده ایم که یک دستگاه اتوبوس مبله در شهر حرکت می کند، با مردم مصاحبه می گیرد و برنامه های شاد برای آنها اجرا می کند. فیلمی از این برنامه ها تهیه می شود و هر شب نیم ساعت از آن روی آنتن سیما می رود تا شهروندان انگیزه سفر داشته باشند.

امیر قاسمی همین طور اظهار داشت: کلیپ های یک دقیقه ای را به عنوان «تهران نما» تهیه کرده ایم که درشبکه های صدا و سیما پخش و بعد در فضای مجازی منتشر می شود. ما به جهت اینکه اماکن گردشگری تهران را بتوانیم به مسافران نوروزی معرفی نماییم با همکاری سازمان پایانه ها ۳۰ کلیپ یک دقیقه ای در اتوبوس های بین شهری پخش می نماییم تا مسافران در بدو ورود به تهران مقاصد گشت و گذار خودرا به آسانی انتخاب کنند.

برنامه های گردشگری «تهران زیبا» برای روزه اولی ها

وی با اعلان اینکه امسال در مجموعه شهرداری تهران با شعار «بهار ایران» برنامه هایی را طرح ریزی کرده ایم که تمام کارهای گردشگری نیز در قالب این شعار و تحت عنوان «تهران دوست داشتنی» ارائه می شود، اضافه کرد: یکی دیگر ازبرنامه هایی که باتوجه به ماه مبارک رمضان پیش بینی کرده ایم، برگزاری تورهای گردشگری برای روزه اولی هاست؛چه دختر و چه پسر تا بتوانیم در ساعات نزدیک افطار تور مختصری برگزار نماییم تا به افطار ختم شود و اگر در طول روز هم برگزار می شود، فشاری به این بچه ها نیاید و خاطره ای ازسال اول روزه داری به یادگار بماند. در تمام ۳۵۲ محله شهر تهران بصورت محله ای این تورها برگزار می گردد.

سرپرست ستاد گردشگری شهر تهران افزود: یکی دیگر از برنامه های جذاب گردشگری «تهران در قاب عکس نوروز» است که از شهروندان خواسته ایم تا تصاویر خانوادگی ای را که در امکان گردشگری شهر تهران می گیرند در بخش مسابقه سامانه جامع گردشگری تهران vsit.thehran.ir بارگذاری کنند. این مسابقه در سطح مناطق ۲۲گانه برگزار می گردد که در هر منطقه سه نفر منتخب و در نهایت ازبین منتخبان مناطق نیز سه نفر در سطح شهر انتخاب و هدایایی به آنها اهدا می شود همین طور در نظر گرفته ایم تا اگر توریستهایی که از شهرهای مختلف به تهران سفر و در این مسابقه شرکت کرده اند، جوایزآنها به آدرسی که ارائه می دهند، ارسال شود.

وی اضافه کرد: با توجه به این که در روزهای نوروز در بعضی از اماکن گردشگری شهر با ترافیک انسانی روبه رو هستیم و امکان دارد صفی ایجاد شود بدین سبب به جهت اینکه بار ترافیک این مجموعه ها راکاهش دهیم یک مسابقه و بازی طراحی نموده ایم که برای نخستین بار ارائه شده است. این مسابقه در غرفه های اطلاع رسانی در اختیار شهروندان قرار می دهیم. آنها در این بازی به اماکن گردشگری شهر تهران نگاه می کنند که هلوگرام هایی به آنها اهدا می شود که هر چه تعداد این هلوگرام ها بیشتر باشد در قرعه کشی برای دریافت جایزه شانس بیشتری دارند.

امیر قاسمی با اشاره به ارائه پیک عمو نوروز به خانواده هایی که با کودکان خود به گردش در تهران می پردازند، تصریح کرد: این پیک های نوروزی در غرفه های اطلاع رسانی به خانواده هایی که با کودکان خود به گشت و گذار می پردازند، ارائه می شود تا کودکان هم با اماکن گردشگری شهر تهران آشنا گردند و هم تصاویر این اماکن را رنگ آمیزی کنند.

پاکسازی طبیعت در روز طبیعت

وی با اعلان اینکه با همکاری مناطق، سمن ها و گروههای جهادی فعال در نظر داریم تا طبیعت را برای روز سیزدهم فروردین پاک سازی نماییم، اشاره کرد: شب ۱۲ فروردین ماه در جاهای مختلف شهر تهران مراسم جشن و اهتزاز پرچم برگزار می گردد همین طور موزه های زیر نظر شهرداری تهران نیز تا ساعت ۲۴ باز هستند و در قالب شب بهاری به مناسبت این روز برنامه هایی را ارائه می دهند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر، سرپرست ستاد گردشگری شهر تهران اشاره کرد: در تلاش هستیم تا تهران را از یک معبر به یک مقصد گردشگری تبدیل نماییم.

منبع:

1402/01/03
20:25:32
5.0 / 5
309
تگهای خبر: بازی , باغ , توریست , جاذبه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری