اعلام آمار بازدید از موزه ها

اعلام آمار بازدید از موزه ها

تور و گردشگری: به گزارش تور و گردشگری، مدیرکل موزه های کشور از ثبت نزدیک به شش میلیون بازدید از موزه ها و اماکن تاریخی تا ۱۱ فروردین ماه اطلاع داد و اعلام نمود: آثار تاریخی استان فارس با فاصله زیاد از دیگر استان ها بیشترین بازدیدکننده را داشته است.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایسنا، مرتضی ادیب زاده مدیرکل موزه ها در رابطه با آمار بازدید از موزه ها و اماکن تاریخی زیر پوشش وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: برپایه پایش انجام شده از میزان بازدید موزه ها و مجموعه های زیر پوشش این وزارت از ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۱ تا پایان روز ۱۱ فروردین ماه ۱۴۰۲، نزدیک به ۶ میلیون بازدید از موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی انجام شده است که این میزان در مقایسه با بازه مشابه سال قبل افزایش قابل توجهی داشته است.
به قول ادیب زاده، استانهای فارس (یک میلیون و ۴۵۰ هزار و ۵۴۲ نفر)، اصفهان (۶۹۵ هزار و ۹۳۰ نفر)، تهران (۴۰۶ هزار و ۴۳۴ نفر)، خوزستان (۲۳۶ هزار و ۵۶۳ نفر) و کرمان (۲۱۳ هزار و ۳۴ نفر)، پنج استان برتر به لحاظ بیشترین میزان بازدیدکننده هستند.
او اضافه کرد: در میان موزه ها و مجموعه های موزه ای در سرتاسر کشور هم سایت موزه تخت جمشید با ۲۷۶ هزار و ۹۲۲ نفر بیشترین بازدیدکننده را به خود مختص کرده است. بعد از آن به ترتیب مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، کاخ موزه چهلستون، قلعه موزه فلک الافلاک و مجموعه فرهنگی تاریخی کاخ گلستان قرار دارند.
آمارهای اعلام شده از جانب اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس مبین آن است که آرامگاه حافظ با ثبت ۳۸۷ هزار و ۹۲۱ نفر بازدیدکننده تا یازدهم فروردین ماه بالاترین رکورد بازدیدهای نوروز ۱۴۰۲ این استان را به خود مختص کرده است و مجموعه جهانی تخت جمشید با ۲۷۶ هزار و ۹۲۲ نفر، آرامگاه سعدی شیرازی با ۲۴۵هزار و ۹۳ نفر، ارگ کریم خان زند با ۱۵۵هزار و ۹۷۰ نفر و مجموعه جهانی پاسارگاد با ۱۵۴هزار و ۵۱۴ نفر به ترتیب بیشترین بازدیدها را در این استان داشته اند.
ادیب زاده، مدیرکل موزه ها در ادامه اظهار داشت: در استان تهران پنج مجموعه موزه ای مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد با ۷۰۱هزار و ۱۶۶ بازدید، مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان با ۱۱۷هزار و ۴۴۸ بازدید، مجموعه فرهنگی ـ تاریخی نیاوران با ۷۸ هزار و ۶۳۹ بازدید، موزه ملی ایران با ۲۵ هزار و ۴۲۳ نفر و موزه آبگینه با ۹ هزار و ۳۰۹ نفر به ترتیب دارای بیشترین بازدیدها بودند.
کاخ سعدآباد که پربازدیدکننده ترین مکان تاریخی تهران در نوروز بوده است

1402/01/12
19:06:55
5.0 / 5
363
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری