نخستین گروه فعالان حوزه گردشگری چین به ایران آمدند

نخستین گروه فعالان حوزه گردشگری چین به ایران آمدند

تور و گردشگری: نخستین گروه فعالان حوزه گردشگری چین بامدادان امروز سه شنبه بوسیله فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) وارد تهران شدند.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، علی اصغر شالبافیان معاون گردشگری در محل کاخ موزه ملت واقع در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد با چانگ هوآ سفیر چین در ایران دیدار و با او درباره ی راهکارهای تقویت حوزه گردشگری بین دو کشور گفت و گو کرد.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این دیدار با اشاره به نشست های قبلی با سفیر چین اظهار داشت: این چندمین دیدار ما است و خوشبختانه دیدارهای مؤثری تا کنون داشته ایم.
او اضافه کرد: ما آماده معرفی شهرهای ایران هستیم تا مقاصد جدیدی برای گردشگران چینی تعریف شود. چونکه یکی از زمینه های مهم همکاری بین دو کشور حوزه گردشگریست که در حضور رؤسای جمهوری دو کشور سند همکاری آن امضا شده است و ما در همین رابطه پیشنهاد تشکیل کمیته فنی را دادیم تا شرایط بهتری برای حضور و سفر گردشگران دو کشور برقرار شود.
شالبافیان افزود: یک برنامه ریزی را داریم انجام می دهیم تا نشست های مشترکی بین دفاتر خدمات مسافرتی بین دو کشور اجرا شود و نخستین جلسه دو ماه دیگر انجام خواهد شد. انتظار ما این است که کمیته فنی همکاریهای گردشگری دو کشور هم زمان با برگزاری نشست دفاتر خدمات مسافرتی تشکیل گردد.
او افزود: پیش بینی ما این است که تعداد گردشگران چینی که به ایران می آیند زیاد خواهد شد. برای همین روی تقویت گردشگری با چین تاکید داریم این مساله پس از بازگشت آقای رئیسی از چین از طرف دفتر رییس جمهوری به ما اطلاع شده است.
معاون گردشگری کشور افزود: درخواست داریم شهرهای بیشتری از ایران به گردشگران چینی معرفی شود.
او افزود: از سرمایه گذاران چینی برای سفر به ایران و سرمایه گذاری در زمینه تأسیسات گردشگری ایران می کنم و ما آماده پشتیبانی از سرمایه گذاران هستیم.
او در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: در روز ۲۶ آوریل (ششم اردیبهشت) میزبان سفرای برخی از کشورها هستیم که از همینجا از شما دعوت می نماییم. یکی از عناوینی که در همزمان با این جلسه برگزار می گردد برنامه های در رابطه با گردشگری عشایر است که میهمانان و سفر از نزدیک شاهد کوچ عشایر هستند.
ایران کشور مهم در منطقه است
چانگ هوآ سفیر چین در ایران نیز در این جلسه اظهار داشت: ایران یک کشور مهم در منطقه است و جایگاه ویژه ای در گردشگری دارد.
او اضافه کرد: شما ایرانیها غذاهای خوبی دارید، اماکن تاریخی بی نظیری دارید و جاذبه های مهمی در ایران وجود دارد. تمایل داریم که گردشگری ایران و چین باهم توسعه یابد. از شما نیز دعوت می کنم که در مسافرت به چین از جاذبه های گردشگری این کشور بازدید کنید.
در حاشیه این دیدار تعدادی از فعالان حوزه گردشگری چین که در قالب تور آشناسازی به ایران سفر کرده اند، از بخش های مختلف مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد بازدید نمودند.


منبع:

1402/01/24
17:20:00
5.0 / 5
349
تگهای خبر: تاریخی , جاذبه , خدمات , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
ttma تور و گردشگری