کاهش فقر تا سال 2050 احتمالا به 2 درصد می رسد

کاهش فقر تا سال 2050 احتمالا به 2 درصد می رسد

تور و گردشگری: تور و گردشگری: خراسان رضوی برمبنای پیش بینی مرکز توسعه جهانی نسبت افراد در فقر شدید در سراسر جهان ممکنست در سال 2050 به کمتر از 2 درصد برسد.به نقل از ویفروم، طبق گزارش بانک جهانی هر کس با درآمد کمتر از ۲.۱۵ دلار در روز در فقر شدید قرار دارد و ریشه کنی فقر هدف اصلی اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد است.

اطمینان از داشتن پول کافی برای رفع نیازهای اساسی خود همچون غذا، پوشاک و سرپناه، معیار مهم و یک هدف اصلی برای سیاستمداران و سیاستگذاران در سراسر جهان است. در سال ۲۰۱۹ حدود ۶۴۸ میلیون نفر در سراسر جهان در این وضعیت قرار داشتند و البته نرخ های فقر جهانی در طول همه گیری کووید ۱۹ بالا رفته اما روند کلی این است که درحال کاهش هستند.

در حالی که هدف توسعه پایدار که جهان را متعهد به انتها دادن به فقر شدید تا سال ۲۰۳۰ می کند، احتمالاً محقق نخواهد شد اما مطالعه جدید مرکز توسعه جهانی (CGD) پیش بینی می کند که نسبت افراد در فقر شدید در سراسر جهان در سال ۲۰۵۰ از حدود هشت درصد فعلی به کمتر از ۲ درصد خواهد رسید.

عوامل مختلفی همچون بحران انرژی و بحران هزینه زندگی ترکیب شده اند تا چشم انداز اقتصادی را مبهم جلوه دهند و کمتر قطعی کنند و به فقیرترین افراد جامعه ضربه سختی بزنند.

چشم انداز اقتصاددانان ارشد مجمع جهانی اقتصاد بر تشدید تأثیر انسانی ناشی از بحران هزینه زندگی که فقر را بدتر می کند، اشاره دارد و بیان می کند که نیروهای درحال کار باید امسال به اوج خود برسند و بنظر می رسد که پاسخ دهندگان به نظرسنجی تا حد زیادی موافق هستند و اکثریت (۶۸ درصد) گفتند که بحران تا آخر سال ۲۰۲۳ کمتر خواهد بود.

فقر بطور مساوی میان قاره ها تقسیم نمی گردد. بیشتر کسانی که در فقر شدید زندگی می کنند در جنوب صحرای آفریقا هستند؛ ۱۳ درصد از مردم این منطقه در سال ۱۹۹۰ در فقر شدید و در سال ۲۰۲۲ حدود ۶۲ درصد از آنان گرفتار فقر شدید بودند. مطالعه مرکز توسعه جهانی نشان میدهد که نسبت افراد در فقر شدید از ۲۹ درصد در سراسر قاره آفریقا به هفت درصد کاهش پیدا می کند.

در سال ۲۰۱۹ حدود ۵۷ درصد از جهان و حدود ۹ نفر از هر ۱۰ نفر در آفریقا و هند با کمتر از ۱۰ دلار در روز زندگی می کردند؛ نتایج این مطالعه نشان داد که که این سناریو به یک در پنج نفر در جهان، یک نفر از هر پنج نفر در هند و کمتر از نیمی از جمعیت آفریقا کم شده است.

منبع:

1402/01/26
15:26:28
5.0 / 5
349
تگهای خبر: زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری