دارابی:

بودجه میراث فرهنگی در 2 سال گذشته 3 برابر شد

بودجه میراث فرهنگی در 2 سال گذشته 3 برابر شد

به گزارش تور و گردشگری، معاون میراث فرهنگی اظهار داشت: کارهای بزرگی در حوزه میراث فرهنگی انجام می دهیم و بودجه ما در ۲ سال گذشته ۳ برابر شده است.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، علی دارابی قائم مقام وزیر میراث فرهنگی اظهار داشت: بیشتر از ۱۰ نشست در این روزها برگزار می گردد که یک نشست در استان آذربایجان غربی با مبحث زلزله، یک نشست در یزد با مبحث سیل، یک نشست در اصفهان با مبحث پدیده فرونشست و یک نشست در فارس با مبحث بافت های تاریخی همچون مهم ترین نشست های معاونت میراث فرهنگی است.
قائم مقام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: برگزاری این نشست ها سبب خواهد شد تا تلاش نماییم سواد میراثی را بالا ببریم چون که آثار تاریخی روح هویتی هر جامعه است و نیاکان و پیشینیان ما آثاری را از خود به جا گذاشتند که مبین تمدن غنی ماست. این در شرایطی است که با برگزاری این نشست ها و تجلیل از پیشکسوتان و فعالان حوزه میراث فرهنگی و بناهای تاریخی، قدردانی از تلاش این افراد را انجام می دهیم.
وی اظهار داشت: امروز کارهای بزرگی را در حوزه میراث فرهنگی انجام می دهیم و با وجود بودجه اندک کارهای بزرگی در حال انجام می باشد. بعنوان مثال بودجه ما در دو سال گذشته سه برابر شده و همینطور انجمن خیران میراث فرهنگی تشکیل شده و بزودی فعالیت خویش را آغاز می کند.
معاون میراث فرهنگی کشور اضافه کرد: یکی از موضوعات مهمی که در حوزه میراث فرهنگی به صورت جدی آنرا دنبال می نماییم توجه به آموزش استاد _ شاگردی است.


منبع:

1402/02/01
17:00:42
5.0 / 5
413
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری