معاون گردشگری خبر داد؛

ارسال ۸ هزار پرونده درخواست تسهیلات از طرف خانواده گردشگری

ارسال ۸ هزار پرونده درخواست تسهیلات از طرف خانواده گردشگری

به گزارش تور و گردشگری ولی تیموری اظهار داشت: طبق آخرین گزارش دریافتی از بانكهای عامل تا امروز بیش از 8300 فقره پرونده درخواست تسهیلات از طرف وزارت گردشگری تایید و در اختیار شعب بانكهای عامل قرار گرفته است.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی اظهار داشت: طبق آخرین گزارش دریافتی از نتایج بررسی پرونده متقاضیان وزارت گردشگری جهت استفاده از تسهیلات بانکی ویژه بحران کرونا تا کنون بیش از ۸ هزار و سیصد پرونده با ارزش مالی حدود ۴ هزار و نهصد و بیست میلیارد ریال تکمیل و به بانکهای عامل ارسال و از این تعداد بیش از ۳۸۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

وی اشاره کرد: تعداد پرونده های ذکر شده بیش از ۳۶ هزار نفر شاغل در صنعت گردشگری کشور را پوشش می دهد که تا تاریخ ۱۱ مرداد ماه جاری در سامانه وزارت کار ثبت شده است.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی با اشاره به اینکه تعدادی از خسارت دیدگان این حوزه متقاضی دریافت وام اما فاقد بیمه بوده اند؛ اضافه کرد: بخش هایی همچون اقامتگاه های بوم گردی، راهنمایان تور، هنرمندان صنایع دستی و حتی بعضی از فعالین سایر تأسیسات گردشگری فاقد بیمه بوده اند که از این تعداد بیش از ۶۰ هزار پرونده الان در راه پرداخت قرار گرفته است که باید به سرعت ثبت نام خودرا در سامانه «کارا» تکمیل و نهایی کنند.

او در آخر از متقاضیانی که پرونده های آنان به مرحله نهایی ستاندن وام رسیده است؛ درخواست نمود که با مراجعه به بانکهای عامل تسهیلات قطعی شده را ستاندن کنند.


منبع:

1399/05/12
14:48:26
5.0 / 5
1981
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری