در نامه ای به معاون گردشگری كشور اعلام شد؛

اعلام شرایط بخشودگی جرایم مالیاتی برای فعالان گردشگری

اعلام شرایط بخشودگی جرایم مالیاتی برای فعالان گردشگری

به گزارش تور و گردشگری، رئیس سازمان امور مالیاتی به معاون گردشگری در نامه ای، مبحث فراهم شدن امکان بهره مندی فعالان بخش گردشگری از تسهیلات بخشودگی جرایم مالیاتی با رعایت برخی مقررات را شرح داد.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، داوود منظور رییس سازمان امور مالیاتی به علی اصغر شالبافیان معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه ای نوشت: بازگشت به نامه شماره ۱۴۰۱۲۴۰۰.۳۰۴۸۸ روز ششم بهمن ۱۴۰۱ درباب بخشودگی جرایم مالیاتی تأسیسات گردشگری برای سالهای ۱۳۹۸ لغایت ۱۴۰۰، به استحضار می رساند؛
در سال جاری و بنا بر اختیار حاصل از مواد ۱۶۷ و ۱۹۱ قانون مالیات های مستقیم، مراتب تفویض اختیار تقسیط بدهی و بخشودگی جرایم قابل بخشش موضوع قانون مالیات های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده طی بخشنامه های شماره ۲۰۰.۱۴۰۱.۱۰ مورخ ۱۴۰۱.۰۲.۱۰ شماره ۲۰۰.۱۰۷۵۰ ص مورخ ۱۴۰۱.۵.۲۶، شماره ۲۰۰.۵۵۸۳۸. د مورخ ۱۴۰۱.۰۹.۰۵ و شماره ۲۰۰.۲۴۵۴۵. ص مورخ ۱۴۰۱.۱۱.۱۸ به ادارات کل امور مالیاتی ابلاغ گردیده است.
مطابق بند ۱ بخشنامه ۲۰۰.۱۴۰۱.۱۰ مورخ ۱۴۰۱.۰۲.۱۰ حداکثر بخشودگی برای سالهای ۱۳۹۸ به بعد، در صورت پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی (اعم از اصل و جرایم غیرقابل بخشش و آن قسمتی از جرایمی که با بخشودگی آن موافقت نشده است) حداکثر تا یک ماه بعد از ابلاغ برگ قطعی با رعایت سایر بندهای این بخشنامه به میزان صد (۱۰۰) درصد است و بعد از آن به ازای هر ماه دو واحد درصد از درصدهای مذکور کسر می شود تا حداکثر به چهل (۴۰) درصد برسد.
همچنین برمبنای بخشنامه شماره ۲۰۰.۲۴۵۴۵. ص مورخ ۱۴۰۱.۱۱.۱۸ که به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر و تکریم مودیان مالیاتی صادر و به ادارات کل ابلاغ گردیده، میزان اختیار بخشودگی جرایم مالیات و عوارض هر سال / دوره برای مودیانی که نسبت به پرداخت بدهی سال یا دوره مربوط تا آخر بهمن ماه سال جاری اقدام نمایند درباب اشخاص حقیقی تا سقف دو میلیارد (۲.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال و در مورد اشخاص حقوقی تا سقف سه میلیارد (۳.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال، به مدیران کل امور مالیاتی تفویض شده است.
بنابراین امکان بهره مندی فعالان بخش گردشگری از تسهیلات بخشودگی جرایم مالیاتی با رعایت مقررات بخشنامه های مورد اشاره فراهم گشته است.

1402/02/10
12:06:07
5.0 / 5
357
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
ttma تور و گردشگری