زاكانی در دومین نشست خبری عنوان كرد

بیشترین مهاجرت از تهران در سال 1400 به استان البرز

بیشترین مهاجرت از تهران در سال 1400 به استان البرز

تور و گردشگری: شهردار تهران بامداد امروز دومین نشست خبری خودرا برگزار و به تشریح عملکرد 20 ماهه شهرداری تهران پرداخت.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایسنا، بامداد امروز علیرضا زاکانی شهردار تهران نشست خودرا در مجموعه باغ هنر واقع در اراضی عباس آباد پیرامون اعلام آخرین برنامه ها و تشریح عملکرد شهرداری در ماه های گذشته برگزار کرد.
وی با اشاره به اینکه دقیقا امروز ۲۰ ماه از حضورم در مجموعه شهرداری تهران می گذرد، اظهار داشت: باید در جلسه امروز پیرامون عملکردمان صحبت نماییم و هم افق های فراروی مدیریت شهری را بیان نماییم.
شهردار تهران با اشاره به اینکه اگر ما یک سه گانه را مد نظر قرار دهیم باید بگویم که این سه گانه، شهر، شهروند و مدیریت شهری مد نظر ما است و اظهار داشت: خدمتگزاری مدیریت شهری به مردم سبب افزایش رضایت آنها و توسعه شهر می شود و ما این مسئله را قبول داریم.

بخشی از پروژه های پایتخت را از زیر خاک بیرون آوردیم
زاکانی با اشاره به اینکه ۲۰ ماه پیش که مدیریت شهری را تحویل گرفتیم عملا همه پروژه های عمرانی خوابیده بود و حتی بخشی از پروژه های عمرانی که در ارتباط با مدیریت اسبق شهری بود زیر خاک مانده بود و خاک روی آن ریخته بودند، اظهار داشت: مثل میدان فتح که پل ها را از زیر خاک بیرون آوردیم.
وی با اشاره به اینکه ما با ۷۰ هزار میلیارد تومان بدهی روبرو بودیم که عدد ماورایی است که دغدغه مدیران ما این بود که چگونه از پس این وزنه بر بیایند، اظهار داشت: شهردار قبلی در یک برنامه تلویزیونی به صراحت گفته بود که شهری که با چنین بدهی روبرو است دیگر نباید از آن انتظار کارهای بزرگ داشت؛ اما ما این گونه فکر نکردیم و در شرایطی که پروژه های عمرانی خوابیده بود و شهر از فرسودگی رنج می برد تلاش کردیم که اقدامات موثری انجام دهیم.

بیشترین مهاجرت از تهران در سال ۱۴۰۰ به استان البرز بود
شهردار تهران همین طور به مشکلات ترافیک، آلودگی هوا و بد مسکنی در پایتخت اشاره نمود و با اشاره به اینکه ما یک میلیون کمبود مسکن در تهران داریم و شرایط به سمتی رفته بود که مردم به مهاجرت معکوس فکر می کردند، اضافه کرد: بیشترین مهاجرت از تهران در سال ۱۴۰۰ به استان البرز بود که این رقم اسفناک است.

زمان تحویل شهرداری تهران زیرساخت های شهری فرسوده بود
وی با اشاره به اینکه ما در حالی شهرداری را تحویل گرفتیم که زیرساخت های شهری فرسوده بود و عملا شرایط مناسبی نداشت، افزود: این اتفاقات در شهر، در کنار بی عدالتی و فاصله بسیار زیاد شمال و جنوب حکایت از آن داشت که باید کار بزرگ و تحولی را در دستور کار قرار دهیم و این شرایط را در کنار موضوعات شهری بگذارید که پرونده های زیادی وجود داشت. همچون موضوع کن، نفر آباد، فدائیان اسلام و... که زخم کاری بر پیکر تهران بود و حکایت از آن داشت که باید کار بزرگی برای تهران نماییم.

از سال ۹۱ دوره سقوط صدور پروانه شروع شده بود
شهردار تهران با اشاره به اینکه وقتی وارد شهرداری شدیم دیدیم که دو سال و نیم است که بدنه شهرداری در تنش مالی بودند و حتی در سال ۹۹ سه ماه قرض گرفته بودند، اظهار داشت: علت این تنش های مالی این بود که از سال ۹۱ دوره سقوط صدور پروانه شروع شده بود و از صدور ۳۱ هزار پروانه به صدور کمتر از ۶۰۰۰ پروانه در سال ۱۴۰۰ رسیده بودند و به تبع آن درآمد شهرسازی نیز کاسته شده بود و آثار آنرا در شهر نشان می داد.

فرسودگی شدید امکانات شهرداری در زمان ورود به مدیریت شهری
وی ضمن اشاره به فرسودگی شدید امکانات شهرداری در زمان ورود به مدیریت شهری اظهار داشت: حمل و نقل عمومی تهران نه فقط فرسوده بود بلکه با کمبود شدید هم مواجه بود. بگونه ای که از ۱۱ هزار اتوبوسی که باید تهران داشته باشد ۱۸۵۰ اتوبوس به ما تحویل دادند و ۶۸۰۰ ون کاملا فرسوده بودند و بنابراین اساسا ارائه خدمات با اقتصاء توانمندی هایی که به ما داده بودند، سخت بود.

با رویکرد روح و جسم شهر در جهت آرامش و آسایش مردم گام برداشتیم
زاکانی با اشاره به اینکه از طرفی مردم انتظارات به حقی داشتند و ما باید پاسخ مناسبی به آنها می دادیم، اظهار نمود: دوستان قبلی علاقه داشتند که تهران را گران اداره کنند و شرایط را به سمتی برده بودند که برخی شهروندان بر مبنای صرفه و صلاح خودشان میل به مهاجرت معکوس داشتند، اما زمانی که ما مدیریت شهری را تحویل گرفتیم به خودمان گفتیم که ما میراث دار بخش خوب و بد هستیم و باید عملکرد خوب را پاس داشته و برای حل میراث بدمان رویکرد جدیدی اتخاذ نماییم که تلاش کردیم مسئولیت پذیر باشیم و به مردم پاسخگو باشیم و با یک رویکرد شدید و توجه به روح و جسم شهر در جهت آرامش و آسایش مردم گام برداشتیم و تلاش کردیم عملکرد خودمان را درست انجام دهیم و به دیگران نیز کمک نماییم تا نهایتاً مردم در آرامش و آسایش باشند.
ادامه دارد...منبع:

1402/02/11
11:49:52
5.0 / 5
352
تگهای خبر: باغ , خدمات , میراث , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری