رئیس اداره رویدادهای دفتر توسعه گردشگری داخلی خبر داد

31 رویداد گردشگری متقاضی ثبت در لیست رویدادهای گردشگری کشور

31 رویداد گردشگری متقاضی ثبت در لیست رویدادهای گردشگری کشور

به گزارش تور و گردشگری، رئیس اداره ترویج و رویدادهای دفتر توسعه گردشگری داخلی اظهار داشت: هم اکنون ۳۱ رویداد گردشگری استانهای کشور برای ثبت و اجرا در تقویم و سامانه رویدادهای گردشگری وزارت میراث فرهنگی آماده هستند.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سید سجاد مختاری اظهار داشت: با توجه به تکمیل مدارک و مستندات مربوطه، ۳۱ رویداد گردشگری همچون مراسم تعزیه نظنز، قالیشویان مشهد اردهال شهرستان نیاسر و هم مراسم گلاب گیری قمصر کاشان، بزودی در سامانه و تقویم رویدادهای گردشگری کشور ثبت خواهند شد تا هموطنان بتوانند سفرهای داخلی هدفمندی را تجربه کنند. به نقل از ایشان، با عنایت به وجود رویدادهای گردشگری متنوع همچون جشنواره های در ارتباط با برداشت محصولات کشاورزی، موضوعات فرهنگی، نمایشگاه ها و غیره، هر یک از برنامه های پیشنهادی استان ها باید از مراحل ثبت گذر کنند.
رئیس اداره ترویج و رویدادهای دفتر توسعه گردشگری داخلی اضافه کرد: بررسی اولیه رویداد، تأیید و سطح بندی در دبیرخانه ثبت و هم تصویب در شورای ثبت بخشی از فرآیندی است که یک رویداد استانی برای ورود به سامانه رویدادهای کشور طی خواهد نمود.
وی افزود: از زمان شروع به کار سامانه تقویم رویدادهای گردشگری کشور در بهمن ماه سال قبل تابحال بالغ بر ۱۷۷ درخواست ثبت رویداد در تقویم رویدادهای گردشگری کشور از سراسر استان ها در سامانه درج شده است که از این تعداد ۳۱ رویداد الان سطح بندی شده و درحال تکمیل نهایی مستندات جهت طرح در شورای ثبت هستند.
مختاری تصریح کرد: جشنواره فرهنگ عشایر ایران زمین یا کوچ، آئین سنتی خطبه خوانی خدام در شب شهادت علی ابن موسی الرضا (ع)، جشنواره گلاب گیری قمصر کاشان، مراسم قالیشویان مشهد اردهال، جشنواره برفی دنا و غیره تنها بخشی از رویدادهای درحال ثبت در سامانه مورد نظر هستند. دستورالعمل ثبت رویدادها در تقویم رویدادهای گردشگری کشور در تابستان سال قبل توسط سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به استانهای کشور ابلاغ گردیده است و روند اجرایی شدن آن با رونمایی از سامانه ثبت رویدادها به آدرس events.mcth.ir در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران شروع شده است.


منبع:

1402/02/15
12:49:10
5.0 / 5
354
تگهای خبر: زمین , سفر , فرهنگ , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری