مدیركل میراث فرهنگی اصفهان:

گردشگری چین و اصفهان توسعه پیدا می کند

گردشگری چین و اصفهان توسعه پیدا می کند

به گزارش تور و گردشگری، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان از برنامه ریزی همه جانبه تمامی نهادهای دولتی اصفهان برای توسعه گردشگری میان کشور چین و شهر تاریخی اصفهان اطلاع داد.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، علیرضا ایزدی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و علی قاسم زاده شهردار اصفهان میزبان وزیرمختار سفارت چین در ایران و تنی چند از اعضای سفارت چین در ایران بودند.
در این نشست که در محل دفتر شهردار اصفهان و تعدادی از مدیران میراث فرهنگی و شهرداری اصفهان همراه بود فولی هوآ وزیرمختار سفارت چین در تهران با ایراد سخنانی ضمن ابراز خرسندی از حضورش در اصفهان اظهار داشت: بیشتر از ۲۰ سال قبل سفری به اصفهان داشتم و امروز بسیار خوشحالم که باردیگر فرصتی برای حضور در این شهر تاریخی یافتم.
وی افزود: دو کشور چین و ایران با یکدیگر دوست هستند، بنابراین با عنایت به تأکیدات رئیس جمهور چین که در مسافرت دو ماه قبل رئیس جمهور ایران به چین، ایران و چین را دارای اشتراکات فرهنگی فراوان دانست، که میتوان ارتباطات فرهنگی دو کشور بخصوص اصفهان و چین را از راه گردشگری گسترش داد.
وزیرمختار سفارت چین در تهران اضافه کرد: چین از حدود ۴۰ سال قبل توسعه گردشگری را در کانون توجه خود قرار داد، بنابراین امروز توانسته ایم گردشگری را به یکی از ستون های توسعه اقتصاد این کشور تبدیل نماییم و این درحالی است که با افزایش سطح درآمد در چین، مردم این کشور بسیار مشتاق سفر به کشورها بخصوص ایران هستند، بگونه ای که تا قبل از شیوع بیماری کرونا سالانه بیشتر از ۱۵۰ میلیون نفر شهروند چینی به این شهر تاریخی، شخصاً به اصفهان آمدم تا با بررسی وضعیت این شهر و بررسی امکانات تلاش نماییم تا سفر شهروندان چینی به اصفهان تسهیل شود.
وی خاطرنشان کرد: سطح کیفی خدمات به گردشگران در شهر اصفهان شامل خدمات کنسولی، خدمات ارزی، توسعه زیرساخت های گردشگری و خدمات ارتباطی و حمل و نقل می تواند نقش مهمی در توسعه گردشگری اصفهان و چین ایفا کند.
علیرضا ایزدی هم در این جلسه اظهار داشت: اصفهان قلب تاریخ و فرهنگ ایران زمین است و به تبع آن تمدن مشرق زمین مرهون تلاشهای فرهنگی و تمدنی دو ملت بزرگ ایران و چین است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان افزود: ما دو ملت تمدن ساز در جهان هستیم و همین سبب شده که هنوز بعد از هزاران سال این دو ملت با یکدیگر دوست باشند، با این وصف مفتخریم که امروز در اصفهان میزبان خیل گسترده ای از مردم چین هستیم.
وی اضافه کرد: علاقه مند به توسعه همکاریهای دو کشور بخصوص کشور چین و شهر شیان بعنوان خواهرخوانده اصفهان هستیم.
هفته فرهنگی اصفهان و شیان برگزار می شود
علی قاسم زاده شهردار اصفهان هم اظهار داشت: بدون شک چین برای ایران یک شریک فرهنگی و اقتصادی مهم می باشد و این درحالی است که شهر شیان در چین نخستین خواهرخوانده اصفهان است که ۳۴ سال پیش، اصفهان به این عنوان مفتخر شد.
وی افزود: بعد از شیان در خلال این سه دهه اصفهان با ۱۴ شهر دیگر جهان خواهرخوانده شد، با این وصف ما به واسطه اهمیتی که برای ارتباط با چین قائل هستیم از آمادگی لازم برای برگزاری هفته فرهنگی اصفهان و شیان در پاسداشت سی و چهارمین سالگرد این رخداد فرهنگی برخورداریم.
قاسم زاده اضافه کرد: امروز ما در اصفهان در کنار آثار پرارزش تاریخی و فرهنگی شاهد زندگی مسالمت آمیز ادیان و اقوام مختلف در کنار هم هستیم، روی همین اصل از فرصت های فراوانی برای توسعه گردشگری با کشور چین و حتی شهر شیان برخورداریم، بدین منظور آماده همکاری برای ایجاد یک هتل به نام شیان با همکاری چین در اصفهان بوده و همینطور از آمادگی لازم برای تربیت راهنمایان گردشگری مسلط به زبان چینی برای راهنمایی گردشگران چینی زبان برخورداریم.


منبع:

1402/02/16
13:36:25
5.0 / 5
304
تگهای خبر: تاریخی , خدمات , زمین , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری