در نشست مدیران استانی با وزیر میراث فرهنگی مطرح شد؛

مشارکت بخش خصوصی در پروژه های میراثی استانها

مشارکت بخش خصوصی در پروژه های میراثی استانها

تور و گردشگری: مدیران کل میراث فرهنگی استانها در نشستی با وزیر میراث فرهنگی، گزارشی از پروژه های در دست اقدام و قابل رونمایی در هفته میراث فرهنگی را ارائه کردند.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، آئین رونمایی از پروژه های حفاظت و مرمت بناها و آثار تاریخی حالا در سالن فجر وزارت میراث فرهنگی درحال برگزاری است.
در این برنامه فریدون فعالی مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان بصورت آنلاین در جلسه شرکت کرد و اظهار داشت: ۲۶ پروژه میراثی فعال با اعتبار ۲۴ میلیارد تومان در دست کار است.
همچنین خزائلی مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین اشاره کرد: خانه بهروزی برای هتل در دست اقدام است. در نوروز سه کارگاه فعال مرمتی داشتیم.
حمزه زاده، مدیرکل میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی نیز اظهار داشت: ۶۰ پروژه مردمی با اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی درحال اجراست. ۱۱ پروژه امروز رونمایی می شود که بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان برای آن هزینه شده و ۱۵ میلیارد آن از اعتبارات دولتی است و بقیه آن از محل مشارکت مردم و دستگاه های دیگر تامین اعتبار شده است.
وی اضافه کرد: کاروانسرای خواجه نظر جلفا بطور کامل توسط منطقه آزاد ارس مرمت شده و به رستوران سنتی تبدیل می شود. پروژه مشارکتی خانه تاریخی سرخه ای را با همکاری صندوق احیا داریم که به هتل بوتیک تبدیل گشته است. بحث ایجاد کاربری های جدید در بناهای تاریخی را داریم. این شبکه می تواند در اقتصاد گردشگری تأثیر گذار باشد. این خانه نیز با حضور بخش خصوصی تجهیز شده است و به بهره برداری می رسد.
ولی جهانی مدیرکل میراث فرهنگی استان گیلان اظهار داشت: نزدیک ۴۵ هزار قلم شیء در موزه ها داریم که تعدادی از آنها وارد سامانه جام شده است. همین طور ساختمان شهرداری و تجاری در میدان شهرداری رشت مرمت شد. پس از ۱۷ سال منظر فرهنگی ماسوله تغییر نمود.


منبع:

1402/03/02
14:00:32
5.0 / 5
369
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری