رئیس سازمان اورژانس كشور خبر داد

تشکیل مجمع خیرین اورژانس کشور

تشکیل مجمع خیرین اورژانس کشور

به گزارش تور و گردشگری، یزد رئیس سازمان اورژانس کشور ضمن اشاره به تشکیل مجمع خیرین اورژانس کشور، از افزایش ۱۵۰۰ دستگاه آمبولانس به ناوگان اورژانس کشور تا سال آینده اطلاع داد.


«جعفر میعادفر» امروز پنجشنبه چهارم خردادماه در سی و نهمین اجلاس روسای سازمان اورژانس کشور که طی مدت دو روز به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد درحال برگزاریست، اظهار نمود: علیرغم مشکلات و محدودیتهای فراوانی که در حوزه اورژانس وجود دارد ولی دستاوردهای خوبی هم از جانب این سازمان رقم خورده بنابراین اگر چالشی هم مطرح می شود تنها برای رفع آنها جهت ارتقای جایگاه اورژانس کشورمان است.
وی ضمن اشاره به فعالیت سه هزار و ۲۰۰ پایگاه اورژانس در کشور، اظهار داشت: یکهزار و ۱۸۰۰ مورد از این پایگاه ها جاده ای و مابقی پایگاه های اورژانس شهری هستند.
وی از فعالیت ۵۲ پایگاه اورژانس هوایی در کشور هم اطلاع داد و اضافه کرد: خوشبختانه با وجود محدودیت های این حوزه، خدمات قابل توجهی از جانب اورژانس هوایی عرضه شده به صورتی که تنها اورژانس هوایی استان یزد پارسال ۱۷۲ سورتی پرواز داشته که عملکرد قابل توجه و ارزشمندی است و یزد را در میان بهترین های کشور از این حیث جا داده است.
میعادفر ضمن اشاره به فعالیت ۲۶ هزار نفر در بخشهای مختلف اورژانس کشور، خاطرنشان کرد: در مناطق جنوبی کشور هم اورژانس دریایی را داریم و بزودی در جزیره ابوموسی هم شاهد راه اندازی اورژانس دریایی خواهیم بود.
او همینطور تصریح کرد: طی سال های اخیر در کلان شهرها و برخی شهر های دیگر که مشکل تردد آمبولانس در بعضی مسیرها وجود دارد، موتورلانس راه اندازی شده به صورتی که هم آکنون ۳۷۰ اورژانس موتوری در سطح کشور داریم و امیدواریم امسال شاهد افزایش این ناوگان هم باشیم.
رئیس اورژانس کشور با بیان اینکه عوامل امدادی این سازمان در تمام حوادث حضور فعال و موثری دارند اما هیچ عکس و نشانی از آنها وجود ندارد، اظهار داشت: عوامل اورژانس همواره در لحظات اولیه حوادث حضور یافته و خدمات عرضه می دهند به صورتی که اصلاً فرصت عکس گرفتن ندارند و معمولا پس از حوادث برخی سازمانها دوربین به دست و وقتی انتقال مجروحین اتمام یافته، حضور می یابند.
وی در همین رابطه با حضور عوامل امدادی اورژانس در نخستین لحظات خروج قطار یزد در طبس و سیل شبانگاهی امامزاده داوود(ع) تهران اشاره نمود و اظهار داشت: اورژانس کشور جدا از مراجعات مردمی به مراکز اورژانس، سالانه پنج میلیون مأموریت دارد که از این تعداد چهار میلیون ورود این عوامل به منزل مردم است به نحوی که اورژانس را به تنها سازمانی تبدیل نموده که مردم آنرا بدون هیچ مجوزی به داخل خانه و حریم خصوصی خود دعوت می کنند و این به خاطر اعتماد مردم و رعایت اخلاق اسلامی توسط همکاران ماست.
میعادفر ضمن اشاره به خدمات‎رسانی ۲۰ روزه عوامل اورژانس در اربعین حسینی سال قبل در نقطه صفر مرزی، اظهار داشت: سال جاری هم با وجود گرمتر شدن هوا با افتخار در این مراسم حضور خواهیم یافت.
او همینطور به مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام راحل(ره) در هفته آینده و باشکوهتر از سال های گذشته اشاره و اظهار امیدواری کرد که سایر استانها هم اورژانس تهران را برای عرضه خدمات بهینه پشتیبانی کنند.
ایشان در ادامه از کوشش برای افزوده شدن یکهزار و ۵۰۰ دستگاه آمبولانس به ناوگان اورژانس کشور برای سال آینده اطلاع داد و اظهار داشت: هم اکنون برای تأمین ۵۰۰ دستگاه آمبولانس قرارداد منعقد شده که امیدواریم با تأمین ارز از جانب دولت شاهد تولید و توزیع آنها در ماه های آتی باشیم.
وی اظهار امیدواری کرد در سال ۱۴۰۳ هم با تأمین اعتبار مورد نیاز شاهد نوسازی ۳۹ هزار ناوگان فرسوده اورژانس در کشور هم باشیم.
وی ادامه داد: برای بار سوم، مناقصه ۳۰۰ دستگاه موتورلانس را در دستور کار داریم و امیدواریم با همکاری شرکتها شاهد افزایش موتورلانسهای کشور هم باشیم.
میعادفر از تشکیل مجمع خیرین اورژانس کشور اطلاع داد و ضمن اشاره به تشکیل هیات مدیره این مجمع در روز شنبه آتی، اظهار امیدواری کرد از راه این مجمع از امکانات درون و برون کشوری خیرین در حوزه اورژانس بهره گرفته شود.
وی به رایزنی با سازمان امور استخدامی کشور برای بحث پشتیبانی از پرسنل و سختی کار آنها و پیگیری همکاری با سایر سازمانها اشاره و در ادامه اظهار داشت: متاسفانه برنامه هفتم توسعه کشور در حوزه سلامت بیشتر به مباحث دارویی و بیمه ای توجه داشته و امیدواریم به دنبال بازگشت برنامه به وزارت خانه ها جهت بازبینی، برنامه اورژانس کشور هم در این سند مورد اهتمام مسئول قرار گیرد.
وی تصریح کرد: اگر نتوانیم حگمی را در برنامه هفتم توسعه برای سازمان اورژانس دریافت نماییم، اساسا با چالش مواجه خواهیم شد.
وی با بیان اینکه بزودی ۳۵۰۰ مجوز استخدام در اورژانس کشور اقدام خواهد شد، اظهار داشت: هر چند به تعداد کم مجوزهای صادره برای اورژانس انتقاد داریم ولی نظر به برگزاری متمرکز آزمون استخدامی وزارت بهداشت، نمی توانیم مانع آن شویم بنابراین رایزنی هایی را برای جبران این کسری نیرو دنبال می نماییم.
میعادفر در انتها هم به جذب نیورهای اورژانس توسط صنایع و معادن استان یزد به علت پرداخت دو برابر حقوق گلایه نمود و اظهار داشت: امیدواریم صنایع و معادن هزینه های تربیت این نیروها را برای پرورش نیروهای جدید پرداخت کند.1402/03/04
12:46:17
5.0 / 5
346
تگهای خبر: خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
ttma تور و گردشگری