به تازگی انجام شد؛

راه اندازی خیابان داخل عرصه کوشک تاریخی عزت آباد

راه اندازی خیابان داخل عرصه کوشک تاریخی عزت آباد

به گزارش تور و گردشگری، در ایام اخیر خودرو ها برای صاف کردن خیابان و جدول کشی وسط عرصه کوشک تاریخی عزت آباد روشن شدند. این درحالی است که متولیان میراث فرهنگی قبلا در رابطه با خروج خیابان از این عرصه نامه نگاری کردند.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، مسئولان شهر تاریخی ابرکوه در استان یزد مبادرت به راه اندازی خیابان و جدول کشی در وسط عرصه کوشک تاریخی عزت آباد کرده اند. دخل و تصرف در حوزه اثر تاریخی کوشک ابرکوه درحالی است که این بنای تاریخی در لیست میراث ملی ثبت شده و حریم آن نیز در کمیته حریم وزارت میراث فرهنگی مصوب شده است.
هم اکنون نیز چند سال از ابلاغیه این مساله توسط وزیر وقت به استانداری و اداره کل میراث فرهنگی استان یزد می گذرد ولی تا کنون اقدام اصولی انجام نشده است. نه مسیر خیابان راه اندازی شده مسدود شده و نه خیابان نیمه راه اندازی داخل عرصه جمع آوری شده است.
دو سال از ابلاغیه وزارتخانه میراث فرهنگی به استان در خصوص خروج خیابان از عرصه بنا، مرمت و بازسازی بخش های تخریب شده و ارسال طرح ساماندهی برای تأیید وزارتخانه می گذرد ولی در این زمینه هم اقدامی نشد. در سال قبل دوستداران میراث فرهنگی نامه ای به ضرغامی وزیر میراث فرهنگی نوشته و اعلام نمودند که عرصه این کوشک در پنج سال اخیر در مقاطع مختلف و به بهانه راه اندازی خیابان و بلوار و به دستور تعدادی از مسئولان وقت و فعلی شهرستان و استان مورد تعرض واقع شد و قسمتی از حصار آن توسط برخی تخریب شد اما با اعتراض و پیگیری های مستمر عملیات تکمیلی غیر قانونی راه اندازی متوقف گردید. حالا در اقدامی جدیدتر باردیگر ماشین ها برای راه اندازی خیابان روشن شده اند آن هم بدون توجه به پیگیری های متعدد، ثبت ملی بنا و ابلاغیه ها برای بازسازی کوشک عزت آباد. با اینحال در تمام این سال ها مرمت کوشک به بهانه نداشتن بودجه معطل مانده است.


منبع:

1402/03/22
08:12:30
5.0 / 5
285
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ttma تور و گردشگری