سرمایه گذاری ۵۳۹ میلیارد ریالی در صنعت توریسم فارس

سرمایه گذاری ۵۳۹ میلیارد ریالی در صنعت توریسم فارس

به گزارش تور و گردشگری مدیركل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس اظهار داشت: سرمایه گذاری ۵۳۹ میلیارد ریالی در صنعت توریسم این استان طی چهار ماه نخست سال ۹۹ انجام شده است.


گزارش دریافتی ایرنا حاکی می باشد که مصیب امیری پنجشنبه در اینباره اعلام نمود: استان فارس با دارا بودن ظرفیت های بی شمار گردشگری مذهبی، فرهنگی، تاریخی، طبیعی و درمانی از جذابیت خاصی برای سرمایه گذاران برخوردار می باشد.
وی با اشاره به اینکه میزان سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار در بخش گردشگری استان فارس رو به رشد است، اظهار داشت: در ۳ ماه نخست سالجاری ۲۰ موافقت اصولی برای پروژه های گردشگری صادرشده است و پیشبینی می شود صدور بیشتر از ۸۰ مجوز سرمایه گذاری طی سال ۹۹ صادر شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی استان فارس عنوان کرد: تعداد ۲۰ مجوز ایجاد در سال جهش تولید پیشبینی می شود که ۳۰۰ فرصت شغلی هم به وجود می آورد.
او افزود: این پروژه ها شامل سفره خانه سنتی، هتل آپارتمان، مجتمع خدمات رفاهی تفریحی، مجتمع اقامتی پذیرایی و تفریحی است.
این مقام مسئول افزود: در ۳ ماه نخست سال جاری، پنج مجوز شامل دو مجتمع گردشگری، یک سفره خانه سنتی، یک هتل آپارتمان و یک اقامتگاه سنتی با حجم سرمایه گذاری بیشتر از ۱۰۰ میلیارد ریال و اشتغال زایی ۵۶ نفر صادرشده است.
امیری اظهار داشت: تعداد پروژه های گردشگری در حال ساخت استان تابحال ۱۶۰ طرح و با سرمایه گذاری ۲۸ هزار میلیارد ریالی است.منبع:

1399/05/13
22:15:54
5.0 / 5
1784
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری