رییس شورای شهر تهران:

هنوز برای راه اندازی تراموا در شورا و شهرداری به نتیجه نهایی نرسیده ایم

هنوز برای راه اندازی تراموا در شورا و شهرداری به نتیجه نهایی نرسیده ایم

تور و گردشگری: به گزارش تور و گردشگری، رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: هنوز برای راه اندازی تراموا (LRT) در شورا و شهرداری به نتیجه نهایی نرسیده ایم.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایسنا، مهدی چمران قبل از شروع جلسه امروز شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز آقای قائمی از اعضای شورای شهر تهران نطق قبل از دستوری را درباب برنامه هفتم توسعه و مسائل مربوط به شوراها ارائه خواهدنمود.
وی ادامه داد: در ادامه جلسه نیز بررسی حسابرسی چند شرکت و سازمان مربوط به بازه زمانی سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ را خواهیم داشت، ضمن این که در جلسه امروز آقای امانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گزارشی را از بازدید خود از منطقه ۱۸ ارائه خواهدنمود.
رییس شورای شهر تهران در واکنش به اظهارات روز گذشته علیرضا زاکانی شهردار تهران درباب راه اندازی تراموا (ال آر تی) و همین طور ورود اتوبوس های سه کابین اظهار داشت: اتوبوس های سه کابین یا همان متروباس در گذشته صحبت شده بود که خریداری شود؛ اما هنوز اقدامی برای خریداری آنها صورت نگرفته است. درباب موضوع ال آر تی یا همان تراموا نیز از سالهای قبل در تهران مطرح شده بود.
چمران اظهار داشت: در همین ارتباط شهرداری تهران موظف است که کارهای مطالعاتی را در این خصوص انجام دهد که هنوز نتیجه آن به شورا ارائه نشده و معین نیست.
وی با اعلان اینکه شهرداری تهران باید ابتدا ضرورت نیاز به تراموا در تهران و کارهای مطالعاتی آنرا به عاقبت برساند، افزود: در صورتیکه این مطالعات انجام و در شورا تصویب شود با همت شهرداری تهران این مدل جدید حمل و نقل در پایتخت عملیاتی و اجرائی می شود؛ اما همانطور که گفته شد هنوز راه اندازی تراموا در پایتخت به تصویب نرسیده است.
رییس شورای شهر تهران در ادامه درباب سوال یا تذکر مطرح شده از طرف نرجس سلیمانی رییس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران از زاکانی شهردار تهران درباب حمل و نقل اظهار داشت: دراین زمینه نیز قرار شده تذکر کتبی خانم سلیمانی به شهردار ارسال شود و پاسخ لازم بصورت کتبی از طرف شهردار به سلیمانی عضو شورای شهر تهران ارائه شود. ضمن این که بعد از تعطیلات یک هفته ای شورای شهر تهران، آقای جلال بهرامی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در صحن شورا حاضر و اقدامات اخیر خود درباب عقد قرارداد جدید و تفاهمنامه ها در عرصه حمل و نقل را مطرح خواهدنمود.
وی ادامه داد: بنا بر برنامه ریزی انجام شده مقرر است هر ماه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در صحن شورا حاضر و گزارشی را در این زمینه به اعضای شورا ارائه کند.1402/04/13
09:51:01
5.0 / 5
282
تگهای خبر: خرید , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
ttma تور و گردشگری