با افزایش پوشش بیمه های تكمیلی بازنشستگان كشوری اعلام شد

پرداخت فاکتورهای بیمه تکمیلی زیر۵۰۰ هزارتومان بازنشستگان ظرف ۷۲ ساعت

پرداخت فاکتورهای بیمه تکمیلی زیر۵۰۰ هزارتومان بازنشستگان ظرف ۷۲ ساعت

تور و گردشگری: سرپرست اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری از افزایش 50 درصدی پوشش بیمه های تکمیلی در سال 1402 (در مجموع) نسبت به سال قبل آگاهی داد.


مسعود خواست خدایی در گفت و گو با ایسنا، در این باره اظهار داشت: بیمه های تکمیلی صندوق بازنشستگی کشور نسبت به سال قبل حدود ۵۰ درصد افزایش پوشش داشته است. همین طور دو مورد از آیتم ها شامل «بستری فوق تخصصی و خدمات سرپایی و بستری بیماریهای خاص و صعب العلاج» و «بستری عمومی از محل خدمات فوق تخصصی و بیماریهای خاص و صعب العلاج» بدون سقف شده است، این درحالیست که قبل از این برای پوشش این خدمات سقفی در نظر گرفته شده بود، به شکلی که تا هر میزانی که فرد نیازمند بستری باشد و از سمت شرکت آتیه ساز تایید شده باشد، محدودیتی وجود ندارد.


افزایش پوشش بیمه ای خدمات آزمایشگاهی و عینک و سمعک

بگفته سرپرست اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری، برخی آیتم های درمانی همچون خدمات آزمایشگاهی، اعمال مجاز سرپایی، خدمات تشخیص درمانی سرپایی، خدمات رادیوگرافی، ویزیت ها و خرید عینک، ویلچر، عصا و سمعک افزایش پوشش بیمه ای قابل توجهی داشته است.


پرداخت شاخصهای درمانی کمتر از ۵۰۰ هزارتومان طی ۷۲ ساعت

خواست خدایی تصریح کرد: همین طور با عنایت به تامین اعتبار صورت گرفته، مقرر است شاخصهای درمانی کمتر از ۵۰۰ هزارتومان طی کمتر از سه روز به بیمه شده پرداخت گردد، این درحالیست که قبل از این، فاکتورها با این رقم، با تاخیر دو الی سه ماهه پرداخت می شد.
وی در پاسخ به سوالی درباب میزان بدهی ها به مراکز درمانی، اشاره کرد: بدهی های مراکز درمانی طی سال قبل بسیار زیاد بود، به شکلی که ۴۱۰ میلیاردتومان عقب افتاده داشتیم که با پیگیری های انجام شده ۳۱۴ میلیارد تومان از این مبلغ پرداخت گردید و در تلاش هستیم مراکز درمانی را به روز نماییم تا خدمات بهتری به جامعه تحت پوشش ارائه شود.1402/04/20
09:51:16
5.0 / 5
314
تگهای خبر: تخصص , خدمات , خرید , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
ttma تور و گردشگری