امامی:

آثار تاریخی در کنار یکدیگر تکمیل کننده روایت اتفاقات هستند

آثار تاریخی در کنار یکدیگر تکمیل کننده روایت اتفاقات هستند

تور و گردشگری: به گزارش تور و گردشگری، مدیر کاخ گلستان اظهار داشت: آثار تاریخی به تنهایی بیان کننده یک موضوع هستند اما وقتی در کنار آثار دیگر قرار می گیرند تکمیل کننده اتفاقات می شوند.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، نمایشگاه روایت قتل ناصرالدین شاه و آثاری از گنجینه کاخ گلستان در همکاری با موزه آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی در عمارت چادرخانه کاخ گلستان برپا شد. در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه که امروز برگزار گردید، آفرین امامی مدیر کاخ بیان کرد: در بازدیدی که از موزه حرم انجام دادیم متوجه شدیم برخی از کتیبه هایی که روایتگر قتل ناصرالدین شاه است در موزه نگهداری شده است بنا بر این تصمیم گرفته شد با آثاری که از کاخ داریم، نمایشگاهی برگزار نماییم. وی اظهار داشت: نمایشگاه های این چنین در حقیقت شبیه به کتاب هستند اگر کلمات کتاب ها در هم ریخته باشند و آنرا بخوانید چیزی عایدتان نمی شود اما اگر این کلمات در هم ریخته به جمله تبدیل شوند فهم آنها قابل درک خواهد بود. اشیای موزه ای نیز همچنین هستند. امامی اضافه کرد: آثار به تنهایی یک موضوعی را بیان می کنند اما وقتی در کنار آثار دیگر قرار می گیرند روایت گر یک مفهوم دیگری می شوند. وظیفه موزه ها هم همین است که برای آثارشان روایت ایجاد کنند.
امامی افزود: به همین علت در این نمایشگاه از آثاری که تکمیل کننده روایت کتیبه ها از قتل ناصرالدین شاه باشد، بهره برده و صندلی خونی، دستمال آغشته به خون، دفترچه خاطرات و چند قرآن را به نمایش گذاشتیم. این نمایشگاه به مدت دو هفته در عمارت چادرخانه کاخ گلستان برپاست. همین طور روز نهم مرداد نیز نشست علمی پیرامون این مساله انجام خواهد شد.

1402/04/26
14:01:08
5.0 / 5
261
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
ttma تور و گردشگری