کیفیت هوای تهران در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس

کیفیت هوای تهران در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس

تور و گردشگری: بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اکنون ( 29 تیرماه) میانگین کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایسنا، بنا بر پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، عدم وزش باد مؤثر در بامداد امروز (۲۹ تیر) و افزایش تردد خودرو ها همین طور حضور گردوخاک در جو سبب افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بیشتر مناطق خواهد شد.

عدم وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد کرد، همین طور باتوجه به افزایش دما در ساعات بعدازظهر تولید و افزایش نسبی غلظت آلاینده ازن سبب کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق خواهد شد.

افزایش تندی باد تا ساعات پایانی پنجشنبه (۲۹ تیرماه) سبب پراکندگی و کاهش غلظت آلاینده ها خواهد شد، با اینحال احتمال گسیل گردوخاک ناشی از وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات در مناطق مستعد وجود خواهد داشت.

کاهش تردد خودرو ها در بامداد روز جمعه (۳۰ تیر) سبب کاهش غلظت آلاینده ها و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق خواهد شد. وزش باد مؤثر در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد کرد، بااین حال احتمال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن ناشی از افزایش دما در ساعات بعدازظهر و گسیل و انتقال گردوخاک ناشی از وزش باد نسبتاً شدید در مناطق مستعد دور از انتظار نخواهد بود.

وزش باد مؤثر تا اواخر وقت جمعه سبب کاهش غلظت ذرات معلق و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق خواهد شد.

به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۱۳۷ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۴۷ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است.

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

منبع:

1402/04/29
11:44:03
5.0 / 5
260
تگهای خبر: خودرو , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
ttma تور و گردشگری