پیگیری گزارش مهر؛

چشمه علی دامغان به بخش خصوصی واگذار شد

چشمه علی دامغان به بخش خصوصی واگذار شد

به گزارش تور و گردشگری، رییس اداره میراث فرهنگی دامغان از واگذاری مجموعه گردشگری چشمه علی دامغان به بخش خصوصی آگاهی داد و اظهار داشت: با این واگذاری علاوه بر مرمت و بازسازی، اشتغال نیز ایجاد خواهد شد.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، مجتبی اکبرپور پس از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران به میزبانی مجموعه چشمه علی از واگذاری این مجموعه به بخش خصوصی اطلاع داد و تصریح کرد: امروز طی مراسم رسمی با حضور نمایندگان صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی وزارت میراث فرهنگی این مجموعه گردشگری و تاریخی تحویل بخش خصوصی شد.
وی با اشاره به اینکه عملیات تکمیلی مرمت، احیا، آماده سازی و بهره برداری اقداماتی هستند که با واگذاری به بهره برداری بخش خصوصی صورت خواهد گرفت، اضافه کرد: این مجموعه به صورت قرارداد مدت دار با پرداخت حق اجاره، به اجاره سرمایه گذار درآمده است.
رئیس میراث فرهنگی دامغان همینطور مدت قرار داد واگذاری را ۱۰ سال اعلام نمود و اظهار داشت: با واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی علاوه بر مرمت و احیا آنها، زمینه اشتغال، رونق گردشگری و توسعه فرهنگی در این مناطق فراهم می شود.
گفتنی است خبرگزاری مهر چندی پیش در گزارشی مفصل به شرایط نابسامان چشمه علی دامغان پرداخته بود که امروز خوشبختانه اولین گام برای احیای این مجموعه زیبا و تاریخی برداشته شده است. متن گزارش مهر در لینک زیر موجود است روایتی از چشمه علی دامغان / پایان بلاتکلیفی یا آغاز ماجرای جدید
مجموعه چشمه علی در ۳۵ کیلومتری شمال دامغان قرار دارد و به شماره ۸۳۰ در لیست آثار ملی به ثبت رسیده است.

1402/05/01
10:29:56
5.0 / 5
264
تگهای خبر: تاریخی , زمین , فرهنگ , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری