رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر خبرداد:

عرضه خدمات هلال احمر برای اربعین بر روی نرم افزار راهنمای زائر

عرضه خدمات هلال احمر برای اربعین بر روی نرم افزار راهنمای زائر

به گزارش تور و گردشگری، رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از فراهم شدن امکان دسترسی به خدمات این جمعیت در نرم افزار «راهنمای زائر» در روزهای اربعین اطلاع داد.به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایسنا، وحید سلیمی در نشست مشترک با فعالان ستاد مردمی راهنمای زائر اربعین، اظهار داشت: این جلسه با هدف هم افزایی و بررسی راهکارهای همکاری مشترک برگزار گردید. سال جاری در نرم افزار کاربردی یا "اپلیکیشن راهنمای زائر"، که یکی از خدمات ۲۷ گانه ستاد مردمی خادمین راهنمای زائر است، آیکون جمعیت هلال احمر هم در کنار نمادک سایر دستگاههای خدمت رسان مانند بیمه و سایر خدمات مانند اخبار، سفارش ها، آموزش ها، معرفی اماکن مقدس، مداحی و روضه و...، ایجاد خواهد شد و عموم کاربران می توانند خدمات و آموزش های جمعیت هلال احمر را مشاهده و از این طریق دریافت نمایند.

وی اضافه کرد: یکی از وظایف مهم جمعیت هلال احمر تولید محتوای آموزشی با رویکرد عمومی و همگانی بمناسبت های مختلف ملی و مذهبی است که مراسم اربعین بعنوان مصداق مهم و عمده تجمعات انبوه یکی از این موارد است. بدین منظور، معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر ویدئوها، کلیپ ها، تیزرها و اینفوگرافی های مختلفی را با مبحث پیاده روی اربعین، اصول بهداشت فردی و محیط، تجهیزات انفرادی زائر، راه های پیشگیری از گرمازدگی و بیماری های گوارشی، برنامه غذایی مناسب و... طراحی و تولید کرده است.

به گفته رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در جلسه مشترک با فعالان ستاد مردمی راهنمای زائر اربعین مقرر شد این محتواها و تولیدات آموزشی در اپلیکیشن یا نرم افزار کاربردی راهنمای زائر بارگذاری شود.

سلیمی همینطور ضمن اشاره به حضور نمایندگان سازمان های امداد و نجات و تدارکات پزشکی در جلسه مشترک جمعیت هلال احمر با ستاد مردمی راهنمای زائر اربعین، اظهارکرد: علاوه بر محتواهای آموزشی، نشانی و مکان دقیق همراه با نقشه و مختصات جغرافیایی مراکز و پایگاه های درمانی و امدادی و خدمت رسان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در کشور عراق در روزهای اربعین حسینی(ع)، بر روی نرم افزار کاربردی راهنمای زائر قرار خواهد گرفت تا زائرین به اطلاعات مراکز درون و برون مرزی این جمعیت بمناسبت اربعین دسترسی ساده و سریع داشته باشند.
اجرای پویش مردمی مرهم زائر
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر همینطور به اجرای طرح مرهم زائر اشاره نمود و اظهار داشت: ما در روزهای اربعین با خیل عظیم زائرین حرم حسینی مواجهیم و سال جاری هم پیشبینی می شود بالغ بر چهار میلیون زائر از کشور ایران به عتبات عالیات مشرف شوند. در همین راستا هم با عنایت به این که جمعیت هلال احمر در داخل ایران موظف به امداد و نجات است و در خارج از کشور هم خدمات بهداشتی و درمانی را به زائرین عرضه می کند و بحث تأمین دارو برای بیمارانی که به مراکز هلال احمر رجوع می کنند در اولویت های برنامه های سازمان است.

سلیمی خاطرنشان کرد: بخش عمده ای از این داروها توسط خود جمعیت هلال احمر تأمین می شود و سال جاری با عنایت به حجم قابل توجهی که پیشبینی می شود ما در چارچوب طرح مرهم زائر مشارکت ها و کمک های مردمی را طلب کردیم تا علاقه مندان در این امر خیر بتوانند کمک های خویش را از راه سازمان جمعیت هلال احمر به زائرین برسانند. در این پویش، تأمین اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی برای زائرین اربعین حسینی و سایر برنامه های بشردوستانه جمعیت هلال احمر در دست اقدام قرار گرفت و شماره حساب ۹۹۹۹۹ جمعیت هلال احمر نزد بانک ملی و کد دستوری#۳*۱۱۲* به این امر اختصاص پیدا کرده است و از مردم دعوت می نماییم با این کد دستوری تماس بگیرند.

وی اضافه کرد: مردم با این کد دستوری هم می توانند عضو داوطلب جمعیت هلال احمر شوند و هم آموزش های مبتنی بر مخاطرات و کمک های اولیه را دریافت نمایند و گزینه سوم هم در رابطه با پویش مرهم زائر است.

سلیمی اظهار داشت: بعضی از اقلام پزشکی در چارچوب پویش خادمان حرم مهرورزی در پایانه های مرزی استفاده می شود بعنوان مثال با کمک داوطلبان در پایانه های مرزی بخصوص پایانه مرزی مهران که بالغ بر ۵۰ درصد تردد زائرین زمینی از راه این مرز صورت می گیرد طرح خادمان حرم مهرورزی از راه ویلچر صورت می گیرد.

وی با اشاره به اینکه کمک های غیرنقدی مردم می تواند در چارچوب دارو باشد اضافه کرد: اولویت اول ما درخواست از شرکتهای تولیدکننده و توزیع کننده دارو بود تا ما را یاری کنند. مردم عزیز هم می توانند داروهای قابل استفاده و مازاد بر مصرف خودشان را به پایگاه های جمعیت هلال احمر اهدا کنند. این داروها ترجیحا بسته بندی اولیه کارخانه باشد و داروهای یخچالی و داروهایی نباشد که باید در شرایط ۱۵ درجه نگهداری شود و داروهای شیاف نیمه باز نباشد. داوطلبان می توانند تجهیزات قابل استفاده مانند فشار سنج و ویلچر و عصا و واکر و دستگاه اکسیژن ساز را هم اهدا کنند.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اظهار نمود: ما فاز اول جمع آوری دارو راتا ۲۷ مرداد اعلام کردیم و پس از جمع آوری داروها با استفاده از ظرفیت خود داوطلبان، مراحل تفکیک و بسته بندی و ارسال انجام خواهد شد

منبع:

1402/05/20
02:01:43
5.0 / 5
242
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دستگاه , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری