رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیشابور:

نیشابور میزبان اولین موزه سیار بین المللی صلح کودک شد

نیشابور میزبان اولین موزه سیار بین المللی صلح کودک شد

به گزارش تور و گردشگری، رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیشابور اظهار داشت: مجموعه تاریخی فرهنگی خیام و رباط شاه عباسی نیشابور میزبان اولین موزه سیار بین المللی صلح کودک شد.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، کمال خانی اظهار داشت: موزه سیار بین المللی صلح کودک با حضور در دو مجموعه تاریخی و فرهنگی برای کودکان شهر نیشابور برنامه فرهنگی اجرا کرد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیشابور افزود: هدف از حضور موزه سیار بین المللی صلح در این شهرستان آموزش و ترویج فرهنگ صلح به کودکان نیشابوری بود.
وی اشاره کرد: صیانت از میراث فرهنگی با صلح پایدار محقق می شود و کودکان مهم ترین نقش را در صلح پایدار و صیانت از میراث فرهنگی خواهند داشت.
خانی اظهار داشت: شعار این موزه سیار «سفر برای صلح» است و منظور از صلح زیست صلح آمیز با خود، خانواده، خویشاوندان، خلق جهان و خصوصاً میراث فرهنگی است.
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیشابور تصریح کرد: نیشابور از مهم ترین مراکز جمعیتی، فرهنگی، گردشگری، صنعتی و تاریخی شمال شرق ایران به شمار می آید و به عنوان یکی از نمادهای تاریخ و فرهنگ ایران مطرح است.
وی اظهار داشت: نیشابور بارها در طول تاریخ مورد ظلم و تعدی قرار گرفته و از نبود صلح و آرامش لطمه دیده است.


منبع:

1402/06/05
13:19:06
5.0 / 5
265
تگهای خبر: آموزش , تاریخی , سفر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
ttma تور و گردشگری