مدیر كل محیط زیست استان خبر داد:

اولین موکب محیط زیستی کشور به نام شهدای محیط زیست خراسان شمالی در نجف

اولین موکب محیط زیستی کشور به نام شهدای محیط زیست خراسان شمالی در نجف

تور و گردشگری: خراسان شمالی مدیر کل محیط زیست خراسان شمالی از برگزاری اولین موکب محیط زیستی به نام شهدای محیط زیست این استان در شهر نجف آگاهی داد.


رضا شکاریان در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: اولین موکب محیط زیستی کشور در راه اربعین حسینی به نام شهدای محیط زیست خراسان شمالی ثبت گردید.
وی ادامه داد: این موکب امروز اعزام می شود و در نجف اشرف برپا خواهد شد.
شکاریان با اشاره به این که یکی از اهداف اصلی برگزاری این موکب ترویج فرهنگ محیط زیستی است، افزود: قرار بر این است تا توسط این موکب ظروفی همچون لیوان در بین زوار توزیع شود که از جنس چینی باشد و زوار آنرا تا پایان سفر به همراه خود داشته باشند و از آن بهره گیرند.
وی اشاره کرد: با اجرای این طرح از مقدار استفاده از ظروف یکبار مصرف کاسته و حجم زباله های تولید شده نیز کاهش می باید.
این مقام مسئول توضیح داد: کلاه یکی دیگر از اقلامی است که در این موکب ها میان زوار توزیع می شود که بر روی این کلاه ها جمله زائر اربعین-سفیر محیط زیست نوشته شده است.
وی بیان کرد: در سال قبل نیز محیط زیست خدمات رسانی خودرا در راه پیاده روی اربعین انجام داد و اقداماتی همچون توزیع کیسه های پلاستیکی برای جمع آوری زباله و... انجام می داد اما امسال در این راه دارای موکب است.
از خراسان شمالی ۱۵ موکب برای خدمات رسانی به زوار در راه پیاده روی اربعین کربلا راه اندازی که ۱۲ موکب از این تعداد در عراق و سه موکب نیز در مرز خسروی مستقر می شوند.1402/06/06
10:01:22
5.0 / 5
387
تگهای خبر: خدمات , سفر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
ttma تور و گردشگری