معاون نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری:

تعیین نرخ گاز برای تأسیسات گردشگری یک چهارم تعرفه بخش صنعت

تعیین نرخ گاز برای تأسیسات گردشگری یک چهارم تعرفه بخش صنعت

تور و گردشگری: معاون نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از تغییر تعرفه نرخ گاز برای تأسیسات گردشگری به یک چهارم بخش صنعت آگاهی داد.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، اسماعیل برات معاون نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: بخشنامه نرخ تعرفه گاز مصرفی صنایع و خدمات به تصویب هیأت وزیران رسید و خوشبختانه با پیگیری های ضرغامی، نرخ بهای گاز مصرفی تأسیسات گردشگری به میزان یک چهارم نرخ صنعت کم شد.
برات با اشاره به پیگیری های انجام شده دراین زمینه اضافه کرد: بخشنامه اجرائی جز ۱ بند الف تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ که در خرداد ماه سال جاری تصویب شده بود، سبب شد که نرخ گاز مصرفی تأسیسات گردشگری بالا رفته و برمبنای واحد به مبلغ ۶ هزار ریال تعیین شود و این مساله سبب افزایش تعرفه هتل ها و تأسیسات گردشگری شد و در قبوض گاز ماه های تیر و مرداد اعمال شد، بدین سبب در پروسه اصلاح بخشنامه مزبور، نظر وزارتخانه لحاظ شد و بر این اساس نرخ گاز تأسیسات گردشگری و صنایع دستی به میزان ۱۴۹.۵ ریال تعیین و به تصویب هیأت دولت رسید و در تاریخ ۱۱ شهریور ۱۴۰۲ رسماً ابلاغ گردید. بدین سبب نرخ تأسیسات گردشگری کمتر از یک چهارم تعرفه بخش صنعت شد و این خبر خوبی برای فعالان حوزه گردشگریست.
معاون نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری با اشاره به اهمیت این مساله اشاره کرد: یکی از ابزارهای حمایتی برای توسعه گردشگری در کشور، بهره مندی فعالان این صنعت از تسهیلات و تعرفه های انرژی است. سرمایه گذاران بخش خصوصی با در نظر گرفتن توجیه اقتصادی نسبت به سرمایه گذاری در صنایع مختلف اقدام می کنند و یکی از ملزومات و مؤلفه های اصلی تشویق سرمایه گذاران و پشتیبانی از فعالان صنعت توریسم، وجود مشوق های قانونی در حوزه انرژی است.
برات با تأکید بر لزوم توجه به مصرف بهینه انرژی در تأسیسات گردشگری اظهار داشت: رویکرد وزارت میراث فرهنگی همیشه حمایتی بوده و بر پشتیبانی و مساعدت حداکثری از فعالان حوزه گردشگری تاکید دارد، برای اینکه معتقدیم صنعت گردشگری اگر به جایگاه واقعی خود برسد، می تواند اقتصاد را شکوفا و کشور را از سایر درآمدها بی نیاز کند، اما در عین حال توجه به مقوله مصرف بهینه انرژی و توسعه پایدار نیز ضرورت دارد.
وی افزود: از آنجا که استفاده درست و به جا از انرژی، متضمن توسعه پایدار در هر جامعه ای است، حفظ منابع با ارزش انرژی و مدیریت صحیح مصرف آن یکی از موضوعات مهم می باشد. انتخاب الگوی صحیح و سیاست های درست در مصرف انرژی علاوه بر این که می تواند تضمینی بر استمرار رشد اقتصادی باشد، سبب کاهش تخریب منابع انرژی و نیز کاهش اثرات سو ناشی از استفاده ناصحیح از آن، بر محیط زیست می شود، بدین سبب سفارش اکید ما به تأسیسات گردشگری، توجه و اهتمام ویژه به این امر است. به همین دلیل وزارت گردشگری در فرآیندهای مربوط به ارزیابی و درجه بندی و… با اعمال سیاست تشویقی، تدابیر لازم را برای تشویق تأسیسات گردشگری در مدیریت مصرف انرژی در نظر گرفته است.

1402/06/15
20:14:45
5.0 / 5
326
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
ttma تور و گردشگری