رئیس میراث فرهنگی كاشان:

جشنواره انار جوشقان کاشان مهرماه

جشنواره انار جوشقان کاشان مهرماه

تور و گردشگری: رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کاشان از برگزاری جشنواره انار در روستای جوشِقان این شهرستان در ایام 27 و 28 مهر ماه سال جاری خبرداد.احمد دانائی نیا در گفت و گو با خبرنگار مهر به ظرفیتهای پنهان و آشکار روستاها در توسعه حوزه های مختلف اقتصادی و گردشگری اشاره نمود و گفت: برگزاری جشنواره های محلی روستایی امکان مناسبی برای توسعه گردشگری روستایی است و باتوجه به این موضوع، می کوشیم از روستاهای کاشان در راستای توسعه گردشگری به نحو مطلوب استفاده نمائیم.
وی در ادامه با اشاره به بازدید از مناطق روستایی شهرستان کاشان اظهار داشت: یکی از این روستاها، جوشقان است که دارای قابلیت های فراوان گردشگری در حوزه های متنوع است.
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان اشاره کرد: جشنواره های محلی علاوه بر جذب گردشگران به مناطق روستایی می توانند بر افزایش اشتغال، افزایش درآمد، توانمند سازی مردم روستایی، پی بردن به اهمیت محیط زیست و جلوگیری از تخریب آن، کاهش مهاجرت از روستا به شهر، افزایش تولید صنایع دستی، حفظ و نگه داری از بناهای تاریخی نقش مهمی ایفا کنند.
جشن انار الگوی مناسب گردشگری مزرعه است
وی اشاره کرد: برگزاری جشنواره های محلی به لحاظ اجتماعی و فرهنگی، اقتصادی، کالبدی و زیست محیطی در توسعه روستایی مؤثر است.
دانایی نیا اضافه کرد: محصول انار جوشقان یکی از قابلیت های مهم این روستا است که می تواند الگوی مناسبی برای گردشگری کشاورزی یا گردشگری مزرعه برای توسعه روستا و رونق اقتصادی آن باشد.
وی از برگزاری جشنواره انار جوشقان در ایام ۲۷ و ۲۸ مهرماه آگاهی داد و اشاره کرد: این جشنواره در تقویم گردشگری شهرستان کاشان ثبت شده و امید است با برگزاری آن و دیگر رویدادهای فرهنگی که در تقویم گردشگری شهرستان کاشان ثبت شده است بتوان به توزیع توریست در فصول مختلف سال در مناطق مختلف روستایی کمک کرد.


منبع:

1402/07/02
12:23:59
5.0 / 5
219
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری