ضرغامی خبر داد

لغو روادید با کشورهای پنجگانه

لغو روادید با کشورهای پنجگانه

به گزارش تور و گردشگری، وزیر میراث فرهنگی از تسهیلات برای لغو روادید با ۵ گروه از کشورها با اولویت کشورهای همسایه اطلاع داد.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، سیدعزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی در حاشیه افتتاحیه ۱۸۸ پروژه گردشگری کشور که بمناسبت روز پنجم مهرماه، روز جهانی گردشگری در یکی از هتل های تهران برگزار شد به خبرنگاران اظهار داشت: آمار گردشگران ورودی در دو سال گذشته با عنایت به این که با پدیده کرونا روبرو بودیم رشد داشته است. رشد گردشگری ایران ۳ برابر متوسط رشد جهانی پس از کرونا بود. اما این آمار نسبت به توانمندی های گردشگری کشورمان کم است. ما در صدد افزایش واقعی گردشگران هستیم.
وی اظهار داشت: نظام مسائلی که برای گردشگری در شروع کارمان اعلام کردیم هر چه جلوتر می رود پیچیده تر و متکثر تر می شود. باید آنرا حل نماییم. بنابراین در جلسه ای که امروز با رئیس قوه قضاییه داشتیم بعضی از موضوعات را مطرح کردیم. از رئیس قوه قضاییه خواستیم که بعضی از مدیران ما نزد او رفته و مسائل شأن را مطرح کنند اما ایشان گفتند که من نزد شما می آییم و از موزه ملی هم بازدید می کنم. ما مجموعه ای از مشکلات گردشگری که به دستگاههای نظارتی مربوط می شود را با صراحت با او مطرح کردیم. فرمایشات او استثنایی بود.
ضرغامی اظهار داشت: نگاه بزرگان صحیح است اما وقتی به سطوح پایین تر می آییم گرفتار مشکل می شویم. بزرگترین کار ایجاد تحول در نگاه کسانی است که باید گردشگری را رونق بدهند. بعضی از مشکلات در سطح ملی با مجموعه های مداخله گر و با همکاری دستگاه ها برطرف می شود. ضرغامی اظهار داشت: گردشگری زمینی با آذربایجان پس از اینکه رفتارهای سیاسی داشتند قطع شد. یک میلیون و ۸۰۰ نفر توریست در ارتباط با آذربایجان بود که این عدد به ۱۰ درصد رسید و در طول سال این آمار حدود ۱۸۰ هزار نفر بوده است.
وی از لغو روادید با ۵ گروه از کشورها اطلاع داد و اظهار داشت: با پیگیری های مستمر درحال لغو روادید با کشورهای همسایه و گروه پنجگانه هستیم. با همکاری وزارت امورخارجه روز به روز تسهیلات بیشتری برای گردشگری فراهم می شود.
وزیر میراث فرهنگی در مورد عرضه تسهیلات گردشگری اضافه کرد: تسهیلات خوبی در سال اول مدیریتمان از تبصره ۱۸ گرفتیم. حالا ۱۰ هزار پرونده آماده در بانکها وجود دارد که کارشناسی شده و آماده اعطای وام است. ما حالا شرایطی را تجربه می نماییم که تسهیلات بانکی در کشور گرفتار سکته شده است البته در یک ماه گذشته حدود یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات داده شده است و راه برای ۳ هزار میلیارد تسهیلات هم باز شده است. این آمار حتی افزایش هم پیدا خواهد نمود.
وی خاطرنشان کرد: من چند روز پیش توئیتی در رابطه با سرویسهای بهداشتی زدم. این مساله خیلی مهم است. سرویس بهداشتی مساجد شیعه مانند خانه شخصی می ماند و همیشه تعطیل می باشد ولی سرویس بهداشتی مساجد اهل سنت در طول روز همیشه باز و تمیز است. این طوری نمی توان کار گردشگری کرد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی اضافه کرد: من حتما در توئیت جدیدی از ائمه جمعه می خواهم که جدیت به خرج بدهند چون مساجد زیر نظر ائمه جمعه است. مساجد باید باز باشد و نظافت آنها صورت گیرد و سرویس خوب به مردم دهند.
ضرغامی اظهار داشت: نخستین الگوی سرویس بهداشتی و نمازخانه خوب در پاکدشت یکی دو روز آینده افتتاح می گردد. این یک مدل خوب معماری با خدمات گردشگری می باشد. اگر اشکالات آن برطرف شود می تواند تکثیر پیدا کند. معمولا با مبحث سرویسهای بهداشتی که خیلی مهم است برخورد طنزآمیز صورت می گیرد. درحالی که هر کسی که به جاده می رود نخستین موضوعی که با آن برخورد می کند همین است.


منبع:

1402/07/06
18:58:59
5.0 / 5
262
تگهای خبر: توریست , خدمات , دستگاه , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری