كمیسیون های تخصصی مجلس زیر ذره بین،

تمرکز مجلس بر توسعه گردشگری در سطح روستاها و شهرها

تمرکز مجلس بر توسعه گردشگری در سطح روستاها و شهرها

تور و گردشگری: به گزارش تور و گردشگری، دبیر فراکسیون گردشگری مجلس اظهار داشت: تمرکز ما در فراکسیون روی بخش خصوصی و سرمایه گذاری در بوم گردی و توسعه این صنعت در سطح روستاها و شهر های کشور است.محمدصالح جوکار دبیر فراکسیون گردشگری مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر، صنعت توریسم در ایران را نوپا دانست و اضافه کرد: گردشگری صنعتی هست که سرعت فراگیر آن در دنیا زیاد شده است و هر کشوری تلاش کرده از آن استفاده نماید یک کشور دنبال منافع اقتصادی یا منافع فرهنگی آن است و کشور دیگر دنبال منافع سیاسی از گردشگری می باشد.
وی اظهار داشت: از تمام جوانب میتوان از گردشگری بعنوان یک فرصت استفاده نمود. چون در حوزه اقتصاد ارزآوری دارد و انتقال دهنده پیام فرهنگی است. این صنعت می تواند باعث شناخت فرهنگ و تمدن ایران و انتقال آن به کشورهای دیگر باشد. بنابراین در برنامه هفتم توسعه نمایندگان مجلس به آن توجه ویژه ای کردند و بعضی از احکام مهم را تصویب کرده و در برنامه هفتم به بخش توریسم اهمیت دادند.
جوکار افزود: فراکسیون گردشگری مجلس هم با نظراتی که تشکل های گردشگری دارند از همچون راهنمایان، هتلداران و آژانس داران، موضوعات مختلفی را دنبال کرده و کوشیده از ظرفیت این تشکل ها استفاده نماید و احکام خوبی برای برنامه هفتم عرضه نماید.
این نماینده مجلس اظهار داشت: بعضی از این تشکل ها سوابق خوبی دارند و میتوان از تجربیات آنها در حوزه برنامه ریزی و قانونگذاری بهره برد تاکنون چندین جلسه هم اندیشی با تشکل ها برگزار کرده ایم و برخی از این نشست ها هم تخصصی بوده اند بعنوان مثال بحث راهنمایان گردشگری و مطالبات آنها را در مجلس دنبال کردیم و مصوباتی هم در بودجه دیده شد. تمرکز ما روی بخش خصوصی و سرمایه گذاری در بوم گردی و توسعه این صنعت در سطح روستاها و شهر های کشور است به نحوی که بیشترین دستاورد را در حوزه این صنعت لحاظ کردیم.
وی اضافه کرد: تشکل هایی که وجود دارند در داخل مجلس هم و در چارچوب فراکسیون نقش مؤثری در حوزه قانونگذاری یا اجرای قانون ایفا می کنند. فراکسیون گردشگری هم به کمک آنها می آید تا بحث ها را به صورت تخصصی پیش ببرند.

1402/07/16
09:13:39
5.0 / 5
367
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری